Тромбоз судин мозку - це захворювання, що характеризується утворенням тромбів у судинах, які забезпечують кровопостачання головного мозку. Початкова стадія патології нерідко протікає у латентній формі, і людина не відчуває жодних симптомів. У міру розвитку недуги з'являються головний біль, нудота, судоми, підвищена температура тіла, параліч обличчя та кінцівок. Захворювання розвивається на тлі інфекцій, гормональних порушень, травм голови, підвищеної згортання крові.
Як лікувати тромбоз судин мозку
Насамперед необхідно звернутися до невролога. Прогресуюче захворювання викликає порушення кровообігу, що підвищує ризик розвитку інсульту. Лікар-невролог проведе обстеження, зіставить його результати зі скаргами пацієнта і складе план ефективного лікування. У терапевтичних цілях призначається низка медикаментів.
- Антибіотики (за наявності осередку інфекції).
- Сечогінні засоби (для якнайшвидшого виведення токсинів з організму).
- Антикоагулянти (для зниження рівня зсідання крові).
- Протизапальні препарати (для запобігання набряклості).
З метою розрідження та очищення крові найчастіше проводиться гепаринотерапія. Якщо патологія спричинена гнійною інфекцією, перед медикаментозним лікуванням проводиться оперативне втручання. Патологічне вогнище видаляється лікарем-хірургом, після чого призначається реабілітаційна терапія.
Важливо також приділити увагу харчування. Після відвідування невролога бажано записатися на прийом до дієтолога чи терапевта для отримання рекомендацій щодо складання раціону. Виключається споживання смажених та гострих страв, солодощів.
Яку діагностику проходити при тромбозі судин мозку
Під час прийому лікар вивчає характер симптоматики недуги. Після розмови з пацієнтом зазвичай з'ясовується, що больовий синдром посилюється вночі та після фізичного навантаження. Щоб виключити наявність ускладнень та оцінити рівень прогресування тромбозу, невролог призначає низку діагностичних процедур:
- коагулограма (дослідження крові на згортання);
- загальний аналіз крові (для виявлення інфекції);
- МРТ головного мозку;
- КТ із контрастуванням.
Наслідки тромбозу судин мозку
Крім інсульту, тромбоз також нерідко призводить до ускладнень з боку зорової системи. Ще один небезпечний наслідок недуги - зупинка вироблення гормонів гіпофізом. Щоб запобігти ускладненням, необхідно звернутися до невролога з появою первинних симптомів.