Нічна пітливість
Якщо пітливість не викликана високою температурою в приміщенні і стресом, можна припустити, що в організмі є патологічні процеси. Лікарі вкрай насторожено ставляться до такого симптому, так як він часто є першим сигналом про появу захворювання. Нічна пітливість заважає нормальному сну, змушує прокидатися від припливів. Слід розуміти, що сам симптом нікуди не зникне, так як він обумовлений постійним порушенням роботи організму. Потрібно пройти повне обстеження в медичному закладі. Тільки після виявлення першопричини нічної лихоманки лікар зможе призначити ефективне лікування. Отже, гіпергідроз викликається наступними захворюваннями.
Причини нічної пітливості
Цукровий діабет. Симптом викликаний різкими стрибками рівня глюкози в крові під час сну. Прокинутися в холодному поту – одна з ознак цукрового діабету. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, захворювання може призвести до діабетичної коми.
Гормональні порушення (особливо гіпертиреоз). При цьому надмірне виділення поту відбувається на тлі підвищеної функції щитовидної залози.
Серцева недостатність. Порушення роботи серця характеризуються нестачею кисню в крові і постійними скачками артеріального тиску. Гіпергідроз є наслідком такої нестабільності.
Туберкульоз. В результаті різких підйомів і падінь температури тіла організм дає своєрідну реакцію. Сильні напади пітливості виникають на тлі чергового теплового стрибка.
Ще однією причиною підвищеного виділення поту може бути вагітність. На ранніх термінах організм жінки починає готуватися до змін, а гормональний фон налаштовується на новий ритм.
Діагностичне обстеження при гіпергідрозі
З огляду на залежність потових залоз від гормонального фону, при появі симптомів гіпергідрозу варто записатися на прийом до ендокринолога. Терапевт також компетентний в таких питаннях. Перш за все, лікар проведе детальне опитування для уточнення обставин появи симптому. Для отримання більш точних даних він призначить клінічні аналізи крові і сечі, аналізи на гормони щитовидної залози і статеві гормони. І з'ясовується, що вона вагітна, лікар випише направлення на консультацію до гінеколога. У всіх інших випадках експертиза триває. Пацієнт проходить обстеження Мінора, вимірюється артеріальний тиск. При необхідності також береться зразок крові для тестування на ВІЛ/СНІД. Найчастіше процес діагностики затягується, особливо якщо у пацієнта немає ніяких симптомів, крім нічної пітливості.
Лікування патології
Терапія спрямована на усунення нападів гіпергідрозу, але вибір її методів залежить від причин патологічного явища. Якщо пітливість носить тимчасовий характер (наприклад, пов'язана з вагітністю або менопаузою), лікар призначає засоби, що пригнічують симптоми: медикаментозні та гігієнічні (антиперспіранти). При гормональних порушеннях проводиться корекція самої патології. Призначаються гормональні препарати і препарати, що нормалізують функцію щитовидної залози дози інсуліну, обсяг яких підбирається відповідно до особливостей організму.