Гіпертонічний криз - це невідкладний стан, пов'язаний з різким підвищенням артеріального тиску, яке стає набагато вище регулярного, що сильно погіршує стан хворого і вимагає проведення хірургічних заходів.
Залежно від ступеня тяжкості розрізняють 2 види:
- Перший тип: характеризується головним болем, дискомфортом в області серця, легким нездужанням, запамороченням. Тривалість кризи - кілька годин;
- Другий тип: більш важкий і тривалий, відповідно більш небезпечний. Виявляється запамороченням, нудотою і блювотою, сильними болями в серці, зниженням гостроти зору.
Поряд з усіма симптомами у хворого виникає страх і тривога.
Як лікувати гіпертонічний криз
Лікування захворювання умовно поділяють на першу допомогу і медикаментозне лікування.
При виникненні кризу потрібно терміново викликати швидку допомогу і надати першу допомогу: дати хворому настій валеріани для зняття тривожності, допомогти виконати дихальну гімнастику, яка врівноважить дихання і надасть заспокійливу дію.
Потім покладіть хворого на тверду поверхню, відкрийте вікна в кімнаті.
Якщо є препарат, попередньо призначений лікарем, знижують артеріальний тиск пацієнта до приїзду швидкої допомоги.
Медикаментозне лікування починається зі збору та аналізу анамнезу пацієнта, призначення фармакологічних препаратів, спрямованих на зниження і стабілізацію артеріального тиску, поліпшення здоров'я судин і якості крові.
Яку діагностику пройти при гіпертонічному кризі
Діагностика захворювання полягає у вимірюванні артеріального тиску. Залежно від складності захворювання пацієнт знаходиться під наглядом кардіолога, невролога і офтальмолога (адже хвороба дає ускладнення на органи зору).
Наслідки гіпертонічного кризу
Гіпертонічний криз, при своєчасному і правильному купіруванні, усувається і стан стабілізується. При відсутності допомоги, відсутності лікування захворювання загрожує інфарктом, інсультом, сліпотою і летальним результатом.