Фіброма — це новоутворення на шкірному покриві, яке майже або зовсім не відрізняється від нього за кольором. Це доброякісна пухлина з чіткими межами, що складається із сполучних (у деяких випадках – фіброзних) тканин організму. М'яка або тверда, безболісна, фіброма не завдає незручностей, якщо вона невеликого розміру і на поверхні (найчастіше – у шкірних складках). Розростається ця освіта дуже повільно, з'являється або від народження, або будь-якому етапі життя.
М'які фіброми на шиї, у пахвовій області або на віку — скоріше естетична загроза, але утворення на внутрішніх органах небезпечніші. У разі порушення роботи функцій організму через доброякісну пухлину, її необхідно терміново видалити.
Як лікувати фіброму
Хірург проводить операцію з видалення фіброми лазерним методом або радіохвилями. Скальпель застосовується лише у разі сильного розростання. Операція проста, короткострокова (не більше п'ятнадцяти хвилин), проводиться під місцевим наркозом. Яку діагностику проходити при фібромі Перша інстанція для новоутворення на шкірі — дерматолог. Він же виписує напрямок до хірурга. Для діагностики досить візуального огляду фахівця, після видалення також проводиться дослідження щодо злоякісності для підтвердження діагнозу.
Фіброми на внутрішніх органах не видно неозброєним оком, тому пацієнти звертаються до лікарів вже коли відчувають суттєвий дискомфорт. У цьому випадку робиться рентгено-знімок або УЗД (залежно від розташування пухлини). Також обов'язково проводиться біопсія для виключення онкології.
Наслідки фіброми
Фіброма, хоч і повільно, але розростається, що завдає незручності: існує ризик травмування, запалення, прогресуючого больового синдрому при тиску на органи Крім того, доброякісна освіта настійно рекомендується видаляти, щоб вона не перейшла у злоякісну.