Пародонтит — це запалення ясен, періодонта та альвеолярних відростків. Тканини руйнуються, що зумовлює появу кишень. Зуби хитаються, ясна кровоточать. Інколи наявні абсцеси та свищі. У зоні ризику перебувають люди віком від 12 років.
Симптомами вважають такі порушення у ротовій порожнині:
- регулярні кровотечі;
- больові відчуття;
- щілини та кишені між зубами;
- зміни в роботі смакових рецепторів;
- неприємний запах;
- хитання зубів;
- гнійні виділення;
- набряки.
Гостра форма захворювання супроводжується підвищеною температурою та загальним погіршенням стану організму.
Як лікувати
Основний метод боротьби із пародонтитом — видалення кишені, що містить збудник інфекції. Щоб попередити поширення захворювання на кісткову альвеолярну ділянку, усувають хворий зуб. У такому разі не обійтись без імплантації.
Якщо у пацієнта наявна початкова стадія захворювання, можна обмежитись більш ретельним доглядом за ротовою порожниною та прийомом антибактеріальних засобів. Призначаються антисептики та протизапальні препарати, що приймаються зовнішньо. Щоб інфекція не поширювалась, застосовуються антибіотики. Також потрібно змінити звичайні зубні пасти на спеціальні.
Фізіопроцедури, ефірні олії, вітаміни та ферменти сприяють зміцненню імунітету. Реабілітаційний період передбачає дієту, курортно-санаторне лікування та відсутність емоційних перевантажень.
Яку діагностику проходити
Лікар збирає анамнез та оглядає пацієнта. Основа виявлення захворювання — встановлення значного відшарування ясен від зубів. За допомогою пародонтальної проби визначають глибину проміжку. Маніпуляція здійснюється щодо кожного зуба.
Якщо глибина зазору:
- до 3 мм — хвороби немає;
- від 3 до 5 мм — призначаються додаткові обстеження, зокрема ортопантомограма;
- більше 5 мм — наявний пародонтит.
Наслідки
Пародонтит має інфекційний характер, тому не протікає ізольовано та поширюється на навколишні тканини. У разі потрапляння збудника інфекції у пульпу, розвивається пульпіт. При рецидивах уражається кісткова тканина, з’являється запальний процес та остеомієліт. Інколи пародонтит спричиняє запальні процеси м’яких тканин, появу абсцесів та флегмони.