Збільшення лімфатичних вузлів
Лімфатичні вузли – це утворення округлої форми, укладені в сполучнотканинну капсулу. Їх збільшення свідчить про зниження імунного захисту організму внаслідок впливу патогенного фактора. Лімфатичні вузли є бар'єром для інфекції. Вони фільтрують і поглинають ракові клітини і вірусні частинки, тим самим запобігаючи їх потраплянню в кровотік.
Причини збільшення лімфовузлів
Збільшені лімфовузли не завжди свідчать про наявність інфекції, також це може бути показником злоякісного процесу в організмі. Щоб своєчасно діагностувати онкологічне захворювання, рекомендується звернутися до лікаря (онколога, інфекціоніста, отоларинголога, фтизіаста) відразу після виявлення змін.
Тепер більш детально розглянемо причини розростання лімфоїдної тканини (лімфаденопатії). Патологія може мати інфекційну та онкологічну природу.
Діагностика захворювань, що викликають збільшення лімфовузлів
Якщо ви помітили, що лімфовузли збільшені, необхідно звернутися до лікаря для повного обстеження і постановки діагнозу. Залежно від локалізації уражених лімфовузлів проблемою займається інфекціоніст, онколог, фтизіатр або отоларинголог.
Обстеження починається з пальпації доступних для пальпації лімфатичних вузлів (на шиї, в над- і підключичної зонах, пахвовій області і пахової складки). Збільшення однієї групи вузлів означає, що патологічний осередок має обмежену локалізацію. Якщо збільшені лімфовузли виявлені в декількох не пов'язаних між собою місцях, це означає, що процес широко поширився. У цьому випадку діагностується генералізована лімфаденопатія. щільні, болючі, зрощені між собою і з сусідніми тканинами.
Після цього проводиться лабораторне дослідження крові і сечі для виявлення інфекційних агентів і оцінки ступеня запальної реакції. Інструментальні методи включають УЗД, комп'ютерну томографію або магнітно-резонансну томографію. Метою є виявлення уражених лімфовузлів, визначення їх розміру, консистенції і стану навколишніх тканин.
Лікування лімфаденопатії
Лікування лімфаденопатії полягає в усуненні причини її розвитку:
- при інфекційному процесі призначають антибактеріальні, противірусні, антимикотические препарати;
- у разі онкологічних захворювань проводиться хірургічне видалення пухлини, променева і хіміотерапія.
Також рекомендується приймати гормональні та протизапальні препарати. Щоб своєчасно діагностувати захворювання, потрібно звертатися до лікаря при перших ознаках і не займатися самолікуванням.