Судома
Причини виникнення судом
- Періодичне поява судом у ногах – результат неправильного режиму харчування. Ви мало п'єте рідини, дотримуєтеся дієт, любитель міцного чаю, чорної кави, суворих діт — чекайте на м'язові спазми.
- Недостатній кровообіг. Недостатній кровообіг є результатом порушення обміну речовин або сидячого способу життя.
- Фізична перенапруга. Займатися спортом — похвально, але ж потрібно правильно тренувати організм, не завдаючи шкоди здоров'ю. Варікозна розширення вен. Судоми часто виникають на ранніх стадіях розвитку варикозу. Небезпека полягає в тому, що варикозне розширення є провісником такого серйозного захворювання, як тромбоз глибоких вен. При несвоєчасному лікуванні недуга може спровокувати розвиток тромбоемболії легеневої артерії. Патології нервової системи. Епізодичні спазми часто виникають внаслідок розвитку неврозів.
- Ендокринні захворювання. Раптові судоми в ногах у деяких випадках свідчать про розвиток різних хвороб щитовидної залози, наприклад, гіпотиреозу. Захворювання хребта. М'язові спазми свідчать про розвиток міозиту, стеноз спинномозкового каналу.
Перша допомога
Якщо вас спіткала судома, долаючи біль, вам необхідно розтягнути м'язи - штовхніть п'яту вниз. Вам потрібно масажувати уражене місце, щоб покращити кровообіг цієї області. Для посилення ефекту можна використовувати мазь, що розігріває (якщо така є в будинку).Лікування судоми
Для початку необхідно дізнатися причину виникнення судом.
- Так, при постійних стресах, перевтомі слід записатися на прийом до лікаря-неврологи. Лікар проведе первинний огляд, при необхідності призначить медикаментозну лікувальну терапію.
- За неправильного харчування або за умови постійних дієт слід звернутися до лікаря-дієтолога. Лікар призначить обстеження, на підставі результатів досліджень скоректує раціон харчування або підбере індивідуальний режим. Лікар призначить біохімічний аналіз крові, дослідження крові на гормони щитовидної залози, УЗД (при необхідності показана сцинтиграфія щитовидної залози). Варікозна розширення вен небезпечна ускладненнями. У важких випадках (остання стадія тромбоемболії легеневих вен) можливий летальний кінець, тому не варто втрачати час з походом до лікаря. При постійних судомах у ногах слід записатися прийом до лікаря-флебологу чи судинному хірургу щодо обстеження.
Не варто займатися самолікуванням, тому що ви тільки посилите ситуацію.
Профілактика та рекомендації при судомі
Що стосується спазмів, що можуть виникнути у воді. Перед заходом у воду слід трохи (!) розігріти м'язи. На день слід випивати достатню кількість рідини (мінімум 2 літри). Якщо говорити простіше, вам потрібно уникати зневоднення. Приймати рідину (воду, зелений чай) потрібно через рівні проміжки часу.
Яка ж насолода відчуває організм під контрастним душем під час спекотної спеки. Фахівці рекомендують насолоджуватися контрастним душем чи ванною щодня перед сном. Поєднайте водні процедури з ароматерапією. У воду можна додати відвари валеріани, хвоща чи м'яти. Така нехитра процедура запобігатиме виникненню спазмів у нічний час.
Не менш важливим є правильний вибір взуття. Дорогі пані, високі підбори – це добре, але не завжди безпечно. Ваші ніжки мають властивість втомлюватися. Краса не вимагає жертв.
І як не згадати про спорт. Все має бути в міру, як і фізичне навантаження. Якщо на ваші м'язи досить часто приходиться тривале навантаження, обов'язково слід виконувати вправи на розтяжку. Дуже корисні катання на велосипеді.