Вид обстеження. УЗД м'яких тканин - широко поширена діагностична методика, що відрізняється швидкістю виконання, відсутністю побічних ефектів, невисокою вартістю. Можна повторювати обстеження в міру необхідності без шкоди для здоров'я.
Потрапляючи в орган, високочастотні промені відбиваються від нього і несуть інформацію назад в сканер. Апарат обробляє інформацію і видає її у вигляді зображення на екран.
Необхідність. Показаннями до УЗД є: травмування м'яких тканин, інфікування, підозра на онкологію або метастази. Обстеження дозволяє оцінити структуру шкіри, підшкірно-жирової клітковини, зв'язок, м'язів, сухожиль. Також можна виявити аномалії, пошкодження, пухлини, гематоми, ліпоми, запалення. Відносним протипоказанням є відкрита травма в місці обстеження.
Підготовка. Спеціально готуватися до даного обстеженню немає необхідності. Пацієнт лягає на кушетку, лікар змащує датчик і шкіру в досліджуваній області гелем. Датчик переміщають по шкірі під різними кутами. Тривалість процедури до 20 хвилин, після чого видається діагностичне висновок.