УЗД тимуса — це діагностичне дослідження вилочкової залози за допомогою ультразвукових хвиль. Дослідження найбільш доцільно проводити в дитячому віці, коли вилочкова залоза знаходиться в розвитку, так як будь-які порушення онтогенезу тимуса призводять до появи ряду імунних захворювань в майбутньому.
УЗД вилочкової залози все частіше практикують проводити педіатри та імунологи в самому ранньому віці дитини, щоб побачити стан імунної системи і оцінити можливі ризики виникнення патологій. Медичні показання для проведення УЗД вилочкової залози дітей:
- постійні простудні захворювання у дитини;
- неуважність, дратівливість;
- часта зміна настрою;
- бронхіти, запалення легенів;
- синусити;
- схильність до алергій;
- чітко виражена судинна сітка на грудях;
- систематичне збільшення лімфатичних вузлів;
- безпричинне раптове підвищення температури;
- періодична задишка;
- збої ритму серцебиття;
- сильні відрижки.
Описані вище симптоми — основні ознаки збільшення тимуса. Ніякої спеціальної підготовки до УЗД тимуса не потрібно. Сам процес відбувається так: якщо дитині менше двох років, він лягає на кушетку під час сеансу. Коли дитина постарше, йому необхідно стояти, оскільки в цьому положенні органи середостіння та грудної клітини трохи ослабнуть, це допоможе лікарю більш точно оцінити розмір тимуса. Важливо заспокоїти малюка перед процедурою, адже рухи і нервовий стан можуть спровокувати викривлення і неправильне трактування результатів діагностичної маніпуляції. Процедура ефективна, безболісна, безпечна і не доставляє дискомфорту.