УЗД очі (офтальмоехографія) — метод ультразвукової діагностики, заснований на ехолокації. Апарат направляє на орган високочастотні хвилі (частота 7,5-13 МГц), які відображаються, передаючи апаратурі інформацію. В результаті на екрані монітора формується зображення. УЗД очей — інформативна методика в офтальмології.
Ультразвукове дослідження ока призначає офтальмолог при наступних станах:
- очні пухлини;
- помутніння рогівки;
- проблеми з судинами очей;
- захворювання очного дна і зорового нерва;
- травми і крововиливу всередині органу;
- відшарування сітківки;
- помутніння кришталика.
Також УЗД очного яблука проводиться при потраплянні стороннього предмета, аномалії очниць, очних яблук, зміні їх розмірів, вроджених аномаліях розвитку, різних дефектах. УЗ-діагностика застосовується для дослідження анатомічних структур, м'язів, артерій, вен, а також для контролю лікувального процесу. Відносні протипоказання: відкрита травма органу, набряки повік (ретробульбарна кровотеча), травмування окологлазничной області.
Спеціально готуватися до УЗД очі не потрібно. Пацієнтки перед процедурою повинні зняти косметичні засоби з обличчя. Лікар наносить на верхні повіки водорозчинний гель. Пацієнт вкладається на кушетку, очі закриті. Датчик апарату доктор також змащує гелем і прикладає до повік, трохи натискаючи на очне яблуко. На прохання фахівця обстежуваний водить очима в різні боки, щоб всі структури і сегменти були доступні для ефективного перегляду. Час проведення маніпуляції — 10-15 хвилин. Після обстеження лікар видає висновок.