КТ всього організму — інформативна, безпечна, променева діагностика, за допомогою якої діагностуються патологічні порушення і різні захворювання. Для того щоб отримати більш детальну картину органу або якійсь області тіла, застосовується методика контрастування. Основні показання до дослідження:
- болі різної етіології, в тому числі нез'ясованої;
- травми, вивихи, розриви тканин;
- підозра на онкологічний або запальний процес незрозумілої локалізації;
- метастазування;
- наявність в організмі чужорідного тіла.
Проводять скринінг при поєднаних аномаліях розвитку органів, дегенеративно-дистрофічних захворюваннях опорно-рухового апарату. Терміново робиться комп'ютерна томографія при підозрі на розрив судини і кровотеча, при станах, що несуть загрозу життю людини.
Абсолютні протипоказання до використання методики: вага пацієнта перевищує 150 кілограм, діагностовані важкі стадії цукрового діабету, ниркової та серцевої недостатності, наявність алергії на складові контрастної речовини, гострі порушення кровообігу, загальний важкий стан пацієнта, а також мієломна патологія. Відносні протипоказання до КТ всього організму - вагітність, період лактації, а також вік пацієнта до 14 років. Якщо у пацієнта в організмі є металеві конструкції, йому необхідно повідомити про це лікаря-рентгенолога.
Спеціальних підготовчих маніпуляцій не потрібно. Пацієнту необхідно утриматися від їжі за шість годин до початку сеансу, якщо обстеження планове. Безпосередньо перед сеансом слід зняти всі металеві предмети і прикраси. Далі вводиться контрастна речовина перорально або внутрішньовенно. Під час дослідження пацієнт знаходиться в положенні лежачи. Час проведення процедури — 30 хвилин (за умови використання контрастної речовини).