Комп'ютерна томографія внутрішнього вуха та скроневих кісток — це пошарове рентгенологічне сканування внутрішнього вуха, яке розташована в порожнини скроневої кістки. Обстеження призначають при найменших проблемах зі слухом, болю у вухах, а також порушеннях у роботі вестибулярного апарату. Така процедура дає змогу ретельно й детально дослідити не тільки будову органа, але й розпізнати різні новоутворення. Цей вид дослідження, зазвичай, призначає отоларинголог за наявності таких симптомів, як:
- послаблення слуху;
- біль у вусі;
- виділення рідини зі слухового проходу;
- часте запаморочення голови і, як наслідок, хитка хода.
Окрім цього, КТ призначається:
- у плановому режимі для спостереження за лікуванням у випадку, якщо у пацієнта раніше були виявлені хвороби середнього або внутрішнього вуха;
- при підозрах на наявність будь-яких новоутворень;
- якщо підтверджений діагноз отосклероз;
- перед плановими операціями в цій частині тіла.
Проведення такої процедури протипоказано:
- дітям до 14 років;
- вагітним на ранніх і пізніх термінах;
- пацієнтам у несвідомому чи тяжкому стані.
Якщо застосовується контрастне речовина, то КТ протипоказано:
- матерям, які годують;
- пацієнтам із нирковою і печінковою недостатністю;
- пацієнтам з алергією на йод чи морські продукти.
Комп'ютерна томографія не потребує спеціальних підготовчих процедур, від пацієнта вимагається лише зняти всі прикраси й аксесуари перед входом до кабінету. За умови якщо для проведення дослідження використовується контрастна речовина, то хворому потрібно відмовитися від їжі і пиття щонайменше за чотири години до процедури. Для проведення обстеження хворого кладуть на пересувний стіл, який на час сканування розміщується в томограф-апараті. Голову фіксують спеціальними ремінцями, щоб пацієнт не здійснив мимовільних рухів під час сканування. Процедура без застосування контрасту займає близько п'яти хвилин, КТ з контрастом може тривати до 20 хвилин. Для проведення сканування часто застосовується спеціальна контрастна речовина, індивідуально підібрана лікарем. Препарат на основі йоду вводять внутрішньовенно заздалегідь перед процедурою. Речовина швидко забарвлює судини в червонуватий відтінок, що робить їх більш видимими на екрані. Виводиться цей препарат з організму самостійно через нирки протягом кількох днів.