Комп'ютерна томографія печінки — один з найефективніших, інформативних методів діагностування захворювань цього органу. Методика передбачає опромінення рентгеном в малих дозах, завдяки чому виводиться пошарове і тривимірне зображення, зрізи органу, на яких можна визначити розміри, стан, структуру, новоутворення та інші дані, які допоможуть в постановці точного діагнозу. За допомогою такої методики лікар призначає лікувальну терапію, а також оцінює ефективність обраної тактики лікування.
Призначається КТ печінки при наявності утворень об'ємного характеру, для визначення етіології пухлин (доброякісних або злоякісних), дослідження первинних ознак онкології, метастазів, а також при плануванні біопсії або променевої терапії. За допомогою комп'ютерної томографії визначаються ускладнення після травм або операцій — абсцеси, біломи, гематоми, порушення кровопостачання. Таке дослідження допоможе виявити наявність тромбів в ворітної вени, артеріальну анатомію цього органу, його точні розміри і показники новоутворення, гемосидероз (кількість заліза в печінці). Таким чином, при наявності болю в області печінки, жовтої склер очей, нігтях і інший симптоматиці КТ печінки — обов'язкова процедура для постановки максимально точного діагнозу. Така методика діагностики застосовується в тому випадку, якщо неможливо провести ультразвукове дослідження при надмірній вазі (надмірному жирі в області дослідження).
Спеціальної підготовки не потрібно. Підготовчі маніпуляції необхідні, якщо призначається комп'ютерна томографія з контрастом. Для цього за 6-8 годин до початку процедури слід відмовитися від їжі, щоб уникнути ризику виникнення нудоти і блювання під час сеансу. Методика не завдає шкоди організму людини. Абсолютних протипоказань немає, вагітним і дітям слід проконсультуватися з лікарем для з'ясування доцільності застосування такого методу дослідження. Не рекомендується така методика при алергії на йод, якщо передбачається використання контрастних речовин, а також при важкому ураженні печінки і нирок, мієломної хвороби, гострої серцевої недостатності.