Комп'ютерна томографія органів малого таза — це сучасний спосіб пошарового сканування цієї частини тіла. Діагностичне обстеження органів малого таза допомагає точно встановити стан передміхурової залози, сечового міхура, матки та її придатків, прямої кишки, кісткової структури малого тазу, його судин та лімфовузлів. Рентгенівське опромінення при скануванні виводить пошарове відображення досліджуваного органу, що дозволяє побачити найменші зміни.
КТ органів малого таза проводять у таких випадках:
- підтвердження діагнозу;
- профілактичні заходи;
- рак прямої кишки;
- кіста, пухлина матки та її придатків;
- рак сечового міхура, передміхурової залози;
- запальні процеси;
- абсцеси;
- метастатичне ураження кісткової структури малого тазу.
КТ органів малого таза не дозволяють проходити при:
- вагітності;
- загальному важкому стані хворого;
- масі тіла, яка перевищує 200 кг.
- КТ органів малого таза із використанням контрастної речовини не проводять при:
- алергії на йод;
- годуванні груддю;
- нирковій недостатності.
Інколи задля отримання більш чіткого зображення використовують контрастну речовину, до вмісту якої входить йод. У разі її застосування слід повідомити лікаря про усі препарати, які приймаєте. Також за 6-8 годин до початку дослідження необхідно не вживати їжу. Якщо томографію проводитимуть без цього барвника, то особливої підготовки не треба.
Коли виникає потреба застосувати контрастну речовину, то її вводять у ліктьову вену. Можливо, у пацієнта виникне відчуття тепла та металевий присмак у роті. За декілька хвилин це мине. Усе, що вимагається від пацієнта — не рухатися, щоб не спотворити зображення. Стіл в’їжджає до камери. Лікар перебуває у сусідній кімнаті, за склом. При виникненні будь-яких проблем пацієнт може скористатися кнопкою виклику лікаря, яка розміщена у камері. Дослідження триває щонайменше 30 хвилин.