Інтестіноскопія - провідний метод діагностики та лікування захворювань тонкого кишечника. Для візуального огляду кишечника в просвіт природного отвору вводиться спеціальний прилад - ентероскоп, що представляє собою гнучку трубку з камерою на кінці.
Огляд можливий і без введення ендоскопа. Хворий просто ковтає відеокапсулу. Капсула, оснащена передавачем і маленькою камерою, просувається по просвіту тонкої кишки, передаючи інформацію про стан слизової оболонки на поверхню. Метод щадний, але підходить тільки для загального огляду ТК, не надаючи можливості одночасно виробляти біопсію або оперативне втручання. Капсульна методика не вимагає знеболення, в той же час, інструментальну інтестіноскопію найчастіше проводять під загальним наркозом в умовах стаціонару.
Існує велика кількість різновидів оптичних приладів для ентероскопічного огляду, передаючих інформацію про стан внутрішніх органів хворого за допомогою візуалізації тонкого кишечника. Під зоровим контролем лікаря, що стежить за ходом процедури через монітор, проводиться надання екстреної допомоги, постановка діагнозу, видалення пухлин, терапія.
Дослідження необхідно для з'ясування причини виникнення болю в животі, призначається при діареях невідомої етіології, обмороках, кровотечах, інтенсивній втраті ваги.
Візуальна картина внутрішнього стану відділів кишечника, передана на комп'ютер і супроводжувана біопсією, допомагає гастроентерологам виключити або підтвердити наявність злоякісних пухлин, поліпів, звужень і спаєчних процесів.
За 6 годин до процедури припиняють надходження їжі. Всі необхідні підготовчі заходи проведуть в стаціонарі. Залежно від обстежуваного відділу кишечника, може знадобитися попереднє очищення сольовими проносними, прийом ліків-піногасників.