Бронхоскопія - ефективний метод обстеження і лікування
бронхів з використанням мініатюрного оптичного приладу - фіброендоскопа. Інформацію одержують за допомогою занурення в порожнинні органи спеціального апарату, обладнаного системою датчиків і освітлення.
Дослідження аналізує загальну протяжність, діаметр прохідності бронхіального дерева, цілісність слизової оболонки бронхів, а також виявляє вогнище запалення і його вираженість.
Бронхоскопія досліджує пухлини, збільшені лімфовузли легеневих коренів, новоутворення, нагноєння, великі скупчення мокротиння, кровохаркання невідомого походження, абсцедуючі пневмонії, туберкульоз.
Необхідно проводити функціональну діагностику за допомогою бронхоскопа при підозрі на метастазування в легенях, запальний процес, скарги на утруднене дихання, тривалий безсимптомний кашель, затемнення на рентгенологічному знімку.
Протипоказань до дослідження досить багато. Це стенози трахеї (гортані), гострий інсульт, інфаркт міокарда менш шестимісячної давнини, серйозні порушення серцебиття, бронхоспазм, серцево-легеневі захворювання 2-3 ступеня, загострення бронхіальної астми, підвищений тиск, схильність до епілептичних припадків і шизофренія в анамнезі змушують відмовитися від бронхоскопічного обстеження.
Відмовляються від вживання їжі за 8-10 годин до процедури, зазвичай вона призначається на першу половину дня. За призначенням лікуючого лікаря, з метою діагностики або лікування виявленої патології, хворому пропонують сісти або прилягти. Використовують двохвідсотковий спрей лідокаїну для місцевої анестезії.
Увага, за наявності алергічної реакції на даний анестетик, повідомте доктору заздалегідь. Потрібно морально підготуватися до тієй обставини, що бронхоскоп вводять в легені і бронхи через ріт і ніс. Це трохи дискомфортно, але не завдає болю і триває недовго, поки мініатюрна відеокамера реєструє стан дихальних шляхів