Гістероскопія матки — це інструментальне малоінвазивне обстеження, що дозволяє уточнити діагноз, провести лікувальні процедури. Під час огляду або хірургічного втручання доктор має можливість в режимі реального часу контролювати свої дії. Гістероскопія в гінекології використовується досить часто. Процедура пов'язана з введенням в порожнину матки спеціального приладу — гістероскопа, що складається з міні-камери, системи освітлення, датчиків, які передають відеозображення діагностичних маніпуляцій і оперативного втручання, проведеного за встановленими показниками. У сучасній клінічній практиці застосовується не тільки класичний ендоскоп Ліндемана, але і мікрокольпогістероскоп. Обидва прилади широко використовуються в обстеженні, але перевага мікрокольпогістероскопа полягає в його компактності. Модель Хаму не вимагає додаткового розширення природних шляхів для проникнення в цервікальний канал. Завдяки повноті отриманої візуальної інформації гінеколог з більшою ймовірністю робить достовірний висновок про природу і локалізації захворювання.
Гістероскопія матки: показання
Гістероскопія матки призначається лікарем для обстеження маткової порожнини, підтвердження діагнозу або з лікувальною метою. Діагностична гістероскопія проводиться в таких випадках:
- маткові кровотечі, не пов'язані з менструацією;
- підозра на ендометріоз;
- контроль над розташуванням спіралі;
- наявність симптомів онкологічного процесу доброякісного або злоякісного походження;
- менструальна дисфункція;
- невиношування вагітності;
- аномалії розвитку органу;
- безпліддя;
- підозра на наявність залишків плодового яйця після аборту.
Зробити гістероскопію рекомендується для контролю ефекту після хірургічного втручання, при лікуванні гормональними медикаментами. Перераховані нижче хірургічні маніпуляції відносяться до показань, коли використовується лікувальна гістероскопія:
- видалення поліпа;
- стерилізація;
- видалення підслизової міоми;
- розсічення порожнинних синехій;
- лікування гіперплазії ендометрія;
- відновлення прохідності фаллопієвих труб;
- видалення внутрішньоматкової спіралі.
Серед протипоказань варто виділити вагітність, тому перед діагностикою необхідно точно визначити відсутність вагітності. Також забороняється методика при гострій запальній, інфекційній патології, масивній кровотечі, раковому процесі репродуктивних органів, важких кардіологічних захворюваннях, психічних розладах. Для отримання високої інформативності діагностики рекомендується проводити гістероскопію в певні терміни. Процедура призначається для виконання на 5-13 день менструації, коли реєструється рання фаза дозрівання фолікула.