Зубна імплантація ― це метод імплантування в щелепу штучного кореня, що складається з титанового гвинта (вживлюється в щелепу) і титанового абатмента (сполучної деталі між протезом й імплантатом, що угвинчується в імплантат після повного загоєння). Потім на імплантаті закріплюють коронку, знімний чи незнімний зубний протез.
Підготовчі процедури
Пацієнт проходить медичне обстеження, яке допомагає з'ясувати наявність протипоказань. Часто, крім панорамних знімків, рекомендують тривимірну (3D) конусно-променеву комп'ютерну томографію (дентальну КТ). Також повинні бути усунені всі інші проблеми з зубами.
Зубна імплантація
Основною умовою для проведення імплантації зубів вважають наявність певного об'єму кісткової тканини в місці установки імплантата. Можливе призначення додатково операції синус-ліфтингу. Спочатку хірург-імплантолог робить скальпелем або лазером розріз слизової оболонки ясен над щелепною кісткою, а потім за допомогою спеціальних борів і фрез готує так зване «ложе» в кості, у яке вводиться гвинтовий двоетапний імплантат.
Важливо відзначити, що термін загоєння після установки гвинтів хірургічним шляхом дорівнює трьом місяцям для нижньої щелепи і шести для верхньої. Пов'язані такі коливання з різницею властивостей кожної зі щелеп. У період загоєння необхідно дотримуватись спеціальної дієти. По закінченні цього часу хірург-імплантолог під місцевою анестезією знову зробить розріз слизової над імплантатом і встановить формувач ясен. А на нього ― коронку або протез. Зуби виглядають природно, а імплантати абсолютно непомітні.
Показання та протипоказання
Показаннями вважають:
- відсутність одного чи кількох зубів (особливо декількох останніх зубів);
- повну відсутність зубів.
Протипоказано при:
- хворобах крові (порушення згортання);
- ішемічній хворобі серця;
- гіпертонії;
- хворобах центральної нервової системи;
- цукровому діабеті;
- онкології;
- важких формах захворювань пародонту;
- вроджених або набутих деформаціях прикусу;
- віці до 22 років.
Наслідки
Операція може призвести до:
- сильної кровотечі;
- перфорації дна гайморової пазухи та порожнини носа;
- пошкодження стінки нижньощелепного каналу й нервів нижньої щелепи;
- больових відчуттів;
- набряків;
- підвищення температури тіла;
- розбіжності швів;
- периімплантиту;
- відторгнення імпланта.