Ручна чистка обличчя (механічна) — це найстаріший спосіб видалення забруднення із шкіри мануальним методом. Один із основних факторів для успішного проведення ручної чистки — стерильність. Професійні дерматологи надзвичайно серйозно ставляться до питання стерильності, адже її відсутність провокує низку побічних дій.
Прийнявши рішення зробити ручну чистку обличчя, слід проконсультуватися із лікарем. На консультації дерматолог оглядає шкіру, вивчає анамнез пацієнта, проводить шкірні проби, за потребою призначає проходження деяких аналізів.
Перед початком процедури, лікар захищає волосся від його потрапляння на обличчя та розпарює шкіру за допомогою вологої пари з озоном, обробляє руки, інструменти та шкіру пацієнта антисептичними засобами. Відкрившись, пори легко піддаються натиску, що дозволяє повністю очистити їх. Коли ділянка проблемної шкіри значна, візит повторюватимуть, допоки не очистять усі забруднені пори. Після завершення процедури, яка триває від 1 до 1,5 години, дерматолог протирає оброблену ділянку спеціальним лосьйоном на спиртовій основі та проводить інструктаж щодо реабілітаційного періоду.
Основні показання до проведення ручної чистки:
- жирний тип шкіри;
- сальні пробки;
- камедони (чорні цятки);
- вугровий висип легкого ступеня;
- розширені пори.
Основні протипоказання до механічного очищення:
- важка форма вугрового висипу;
- гнійникові захворювання;
- екзема;
- бронхіальна астма;
- герпесна інфекція;
- гіпертонія;
- слабкі судинні сітки.
Після успішної ручної чистки результат такий: очищені пори, що покращують колір та рельєфність обличчя, нормалізація роботи сальних залоз, підвищення шкіряного імунітету, регенераційних властивостей шкіри.