Парафінові маски — косметологічна процедура, суть якої полягає у догляді за проблемною шкірою. Цю процедуру ще називають «тепловий компрес», адже основний компонент — парафін, який наносять на шкіру теплим, що дозволяє очистити шкіру за допомогою температури. Парафіну притаманна висока теплоємність, що поступово стимулює процес кровообігу, метаболізму, трофіки тканин.
Прийнявши рішення зробити парафінову маску, слід проконсультуватися із лікарем. На консультації дерматолог оглядає шкіру, вивчає анамнез пацієнта, проводить шкірні проби на чутливість, за потребою призначає проходження деяких аналізів.
Дерматолог готує пацієнта до проведення парафінової маски: захищає волосся та одяг спецодягом та ретельно очищує шкіру. Сухий тип шкіри лікар змащує рослинною олією, повіки закриває косметичними дисками, змоченими спеціальним розчином. Нагрітий парафін до 50-60 °С наносять на шкіру, поступово нашаровуючи його. Після нанесення маску вкривають серветкою чи рушником та тримають на обличчі протягом 15-20 хвилин. Коли рекомендований час вийшов, лікар обережно знімає нашарований парафін та змащує обличчя спеціальним лосьйоном.
Основні показання до проведення парафінових масок:
- зморшкувата, атонічна шкіра;
- постакне;
- подвійне підборіддя;
- набряки;
- обвисання шкіри;
- очищення сухої шкіри.
Існує низка протипоказань, у разі виявлення хоча б одного із них лікар заборонить проводити цю процедуру:
- велика кількість родимок та бородавок на обличчі;
- психічні, серцево-судинні захворювання;
- гіпертрихоз;
- купероз;
- порушення згортання крові;
- гнійникові ураження обличчя;
- вагітність.
Після проведення парафінових масок наслідки такі:
- зволоження шкіри та нормалізація водного балансу;
- активізація кровообігу;
- пом’якшення шкіри обличчя;
- розсмоктування ущільнень;
- усунення розтяжок, «другого підборіддя»;
- пружність м’язових тканин.