Косметичний пілінг — це процедура, призначена для очищення шкіри, покращення її кольору та пружності, видалення мертвих клітин, усунення комедонів, позбвалення малих та зменшення великих зморшок, пришвидшення відновлювальних процесів. Процедура має профілактичний характер, інколи виконується самостійно в домашніх умовах.
Підготовчі процедури
Рекомендується збільшити споживання продуктів із великим вмістом вітаміну А. Якщо шкіра схильна до пігментації — вітаміну С та мікроелементами. Перед процедурою потрібно очистити шкіру від косметичних засобів і знежирити, а потім умитись теплою водою.
Косметичний пілінг
Для процедури призначають спеціальний крем, який називають “пілінгом”. Його потрібно рівномірно нанести на обличчя. При косметичному пілінгові використовується скраб та гомаж. Оскільки останній значно м’якший, то застосовується для чутливої шкіри. Щоб позбутись мертвих клітин обличчя, гомаж потрібно втирати в шкіру. Використання скрабу аналогічне. В обох випадках обличчя потрібно промити під проточною водою.
Показання та протипоказання
Передумови косметичного пілінгу:
- суха шкіра;
- ознаки старіння шкіри;
- атрофічні вугрові шрами;
- вугрова хвороба.
Косметичний пілінг не виконують у разі:
- вагітності та під час годування малюка грудним молоком;
- наявності ранок;
- хронічних захворювань шкіри;
- менструацій;
- наявності ознак клімаксу.
Лікарі не рекомендують косметичний пілінг дівчатам до вісімнадцяти років. Але якщо для цього є серйозні підстави, то досвідчений дерматолог може призначити процедуру.
Наслідки
Результати косметичного пілінгу:
- видалення мертвих клітин епідермісу;
- усунення дрібних зморшок та нерівного рельєфу;
- ліквідація потових пробок, що дозволяє шкірі дихати та не накопичувати шкідливі речовини;
- зменшення площі поширення вугрової висипки;
- поліпшення кольору обличчя.
Щоб попередити стягнутість шкіри, після процедури варто застосовувати зволожувальний крем. У деяких випадках на шкірі обличчя деякий час спостерігається почервоніння. Відчуття дискомфорту зникає за кілька годин.