Мікродермабразія ― це одна з найбільш популярних, безболісних й ефективних антивікових косметичних процедур у вигляді механічного пілінгу. Завдання маніпуляції — видалити верхній ороговілий шар шкіри.
Підготовчі процедури
За два тижні до проведення процедури не рекомендується відвідувати солярій і піддавати шкіру дії прямих сонячних променів. При лікуванні фармацевтичними препаратами слід заздалегідь попередити лікаря. Деякі косметологи призначають своїм пацієнтам перед проведенням маніпуляції курс препаратів, нанесення яких розм'якшує ороговілий шар епітелію та полегшує чистку.
Мікродермабразія
Під час процедури відбувається апаратне шліфування верхнього шару епідермісу. При цьому використовують оксид алюмінію чи діамантовий пил ― як речовини для відлущування. При одному методі апарат мікродермабразії під тиском подає оксид алюмінію на шкіру, а потім всмоктує разом із видаленими частинками. Алмазна мікродермабразія виконується приладом із наконечником, обробленим алмазним пилом. Ця процедура більш делікатна й забезпечує м'яке очищення. Кількість процедур, необхідних кожному пацієнту, визначає косметолог. Найчастіше достатньо 5-8 сеансів. Безпосередньо перед операцією косметолог проводить очищення обличчя спеціальним складом, який не тільки видаляє залишки макіяжу, але і трохи пом'якшує шкіру. Процедура займає від 20 до 40 хвилин, залежно від типу і товщини шкірного покриву. Після проведення маніпуляції необхідно використовувати спеціальні засоби, що сприяють швидкій і повноцінній регенерації шкіри.
Показання та протипоказання
Показана операція при:
- втраті еластичності шкіри;
- поширенні зморшок;
- проблемній шкірі (акне, розширені пори);
- рубцях і шрамах;
- пігментації будь-якого характеру.
Не варто виконувати процедуру, якщо наявні:
- гострі та хронічні дерматологічні захворювання;
- герпес й інші вірусні хвороби в стадії загострення;
- туберкульоз;
- схильність до виникнення келоїдних рубців.
Наслідки
Із найбільш частих ускладнень мікродермабразії зустрічаються:
- утворення рубців;
- почервоніння та набряк шкіри;
- загострення вугрової висипки;
- пігментація;
- висока чутливість шкіри до сонячного випромінювання;
- інфекційні ускладнення.