Глибокий пілінг обличчя — це комплексна процедура, яка має на меті «замінити» старий шар ороговілої шкіри на нову однорідну шкіру без дефектів. Проте ця маніпуляція не здатна «піддягнути» сильну обвислість. Не слід вважати, що пілінг обличчя замінює пластичну хірургію.
Перед початком процедури необхідно проконсультуватися із лікарем. На консультації дерматолог оглядає шкіру, вивчає анамнез пацієнта, проводить шкірні проби на чутливість, за потребою призначає проходження деяких аналізів. Також можна протестувати невелику ділянку шкіри, щоб знати, яким буде результат. За 10 днів до пілінгу обличчя пацієнту радять використовувати спеціальний гель для вмивання, що готує шкіру до стресу.
Такий тип пілінгу дерматолог проводить під наркозом або місцевою анестезією — процедура триває від 50 хвилин до 2 годин. Перший етап — очищення та знежирення шкіри. Її ретельно вимивають та висушують спеціальними засобами. Потім дерматолог наносить на обличчя фенол, який завдає ІІ ступінь опіку, що призводить до руйнування глибоких шарів епідермісу. У результаті з’являється «оновлена» та зволожена шкіра. Період реабілітації після цієї маніпуляції становить 5-6 місяців. Результат зберігається близько 10 років. Після завершення пілінгу пацієнт відчуває біль, що є цілком нормальним явищем. Лікар призначає знеболюючі препарати та позбавляє пацієнта дискомфорту.
Основні показання для проведення глибокого пілінгу:
- вікові зміни шкіри;
- стареча пігментація;
- обвислість шкіри біля очей;
- постакневі, атрофічні рубці;
- розтяжки.
Протипоказання для проведення цієї процедури:
- захворювання шкіри, локальні запалення на шкірі;
- відкриті рани, захворювання крові;
- алергія на компоненти;
- вагітність та період лактації;
- психічні, серцево-судинні захворювання;
- хворобливий стан організму;
- смуглявий тип шкіри, яскраве сонце.
Після глибокого пілінгу пацієнт отримує рівну рельєфну шкіру, будь-які ознаки старіння усуваються, потові пори вільно дихають та не накопичують бруд, покращується колір обличчя. Результати видимі неозброєним оком. Окрім позитивних наслідків, існують й негативні: відчуття стягненості та почервоніння шкіри, лущення, запалення та набряки.