Вакуумна чистка обличчя — це косметологічна процедура, що передбачає глибоке очищення шкіри, видалення ороговілих клітин, усунення запалення, покращення кровообігу та обмінних процесів. Маніпуляцію проводять за допомогою спеціальної насадки, яка буквально висмоктує забруднення. Цей «пилосос» під’єднаний до прибору, який створює вакуумне середовище. Саме цей тип очищення найменш травматичний та болючий.
Підготовчі процедури
Прийнявши рішення провести вакуумну чистку, слід проконсультуватися із дерматологом. На прийомі лікар огляне шкіру, вивчить анамнез пацієнта, щоб упевнитися у відсутності протипоказань до здійснення процедури, встановить кількість необхідних сеансів. Особливої підготовки до цієї маніпуляції немає. Однак не рекомендується наносити косметичні засоби.
Вакуумна чистка обличчя
Процедуру розпочинають із демакіяжу. Косметолог очищує шкіру за допомогою спеціальних лосьйонів та переходить до наступного етапу — вапоризації. Успішне проведення вакуумної чистки передбачає глибоке розширення пір, що досягається двома способами: зрошування паром або нанесення маски. Перед основним етапом процедури проводять деінкрустацію — електричний вплив низької сили на шкіру, завдяки чому вдається максимально відкрити пори та вивести шкірний жир. Далі лікар вибирає насадку: дзьобоподібна слугує для роботи із жирним типом шкіри, плаский наконечник використовують для зморшок, кругла насадка потрібна для покращення циркуляції лімфи по лімфатичних судинах. Потім лікар вмикає «міні-пилосос», що затягує шкіру, звільняючи її від забруднення. На завершальному етапі дерматолог здійснює поверхневий пілінг, щоб видалити частинки відшарованого епідермісу. Після цього обличчя покривають спеціальною маскою, яка звужує пори, та наносять крем, щоб «заспокоїти» шкіру від заподіяного стресу. Перебіг процедури займає від 30-90 хвилин.
Показання та протипоказання
Передумови до проведення маніпуляції:
- шкіра із розширеними порами;
- жирний/комбінований типи шкіри;
- вугровий висип;
- сальні пробки;
- комедони;
- зниження тонуси дерми.
Протипоказання до здійснення вакуумної чистки обличчя:
- хронічний дерматоз у стадіях загострення;
- рожеві вугрі;
- купероз;
- запальні процеси;
- суха, тонка шкіра.
Наслідки
Така процедура сприяє покращенню припливу крові до шкіри, стимуляції обмінних процесів, видаленню чорних цяток та вугрів, підвищенню тургору дерми, звуженню пір, нормалізації роботи сальних залоз, зниженню набряклості обличчя. Шкіра стає більш пружною, зволоженою та ніжною.