Кріомасаж — це косметологічна процедура, що передбачає холодний вплив на тканини організму в комплексі із масажними заходами. Головний складник цієї методики — азот, що переходить із газоподібного стану в рідкий за температури -196 °C. Рідкий азот не тільки видаляє, але і лікує. Відтоді, як його почали активно використовувати в дерматології, деякі захворювання набагато легше піддаються лікуванню.
Підготовчі процедури
Прийнявши рішення провести кріомасаж, слід проконсультуватися із дерматологом. На прийомі лікар огляне шкіру, вивчить анамнез пацієнта, щоб упевнитися у відсутності протипоказань, установить кількість необхідних сеансів. Особливої підготовки до цієї маніпуляції немає. Однак потрібно утриматися від проведення пілінгів, щоб не викликати подразнень. Також не рекомендується наносити косметичні засоби.
Кріомасаж
Процедуру проводить дерматолог або косметолог. Спеціаліст обгортає кінчик дерев’яної палички ватою, занурює його у посудину, де знаходиться рідкий азот, та протирає проблемні ділянки. Під час процедури пацієнт відчуває печіння, що пов’язано із різкою зміною температури. Коли відчуття печіння стає сильним, слід відразу сказати лікареві, щоб не травмувати шкіру. Перебіг цієї процедури не передбачає втирання рідкого азоту в дерму, лікар просто промасажує шкіру. Кріомасаж триває 8-12 хвилин. Лікар-косметолог має діяти миттєво, оскільки рідкий азот за кімнатної температури перетворюється на пару. Після процедури обличчя стає червоним — це цілком нормальне явище. Потім на шкіру наносять зволожуючий/ живильний крем та почервоніння потроху минає.
Показання та протипоказання
Передумови до проведення маніпуляції:
- демодекс;
- розацеа;
- вугровий висип;
- зниження пружності шкіри;
- чорні цятки;
- мімічні зморшки;
- набряклість;
- жирний тип шкіри;
- розширені пори;
- неприродній колір обличчя;
- профілактика вікових змін;
- доброякісні новоутворення;
- облисіння.
Протипоказання до здійснення вакуумної чистки обличчя:
- індивідуальна реакція на холод;
- наявність гнійних процесів на шкірі;
- купероз;
- запальні процеси;
- захворювання ЦНС;
- герпес у стадії загострення;
- мігрень;
- атеросклероз.
Наслідки
Кріомасаж здатен упоратися із шкіряними захворюваннями (акне, розацеа, демодекс), новоутвореннями (бородавки, папіломи, кератоми). Така процедура сприяє покращенню імунітету та тонусу шкіряних тканин, розгладженню дрібних зморшок та рубців, активізації обмінних процесів, регенерації клітин та нормалізації роботи сальних залоз.