Аналіз на гормон Т3 (трийодтиронін) — дослідження, яке інформує ендокринолога про порушення роботи щитоподібної залози. Наприклад, при токсичній аденомі щитоподібної залози або багатовузловому токсичному зобі рівень Т3 у крові підвищується. Аналогічна ситуація і при Базедовій хворобі. Порушення норми трийодтироніну характеризується більш вираженими симптомами та долається повільніше, ніж аналогічна ситуація із гормоном Т4.
Основні показання
Аналіз на гормон Т3 призначається у разі:
- зобу;
- сповільненого розумового або статевого розвитку;
- облисіння;
- аменореї;
- гіпер- та гіпотиреозу;
- безпліддя;
- зниженого лібідо;
- аритмії.
Як підготуватись до дослідження
Упродовж місяця перед процедурою потрібно відмовитись від прийому гормональних препаратів, а протягом трьох днів не застосовувати медикаменти, що мають у своєму складі йод. Безпосередньо перед дослідженням не рекомендується займатись спортом, переносити інші фізичні навантаження, зловживати алкогольними напоями та тютюновими виробами, перебувати під впливом стресу. Не варто захоплюватись і міцною кавою. Пацієнт здає аналіз натщесерце, перебуваючи в спокійному стані. Перед процедурою забороняється проходити УЗД, біопсію щитоподібної залози або опромінювати орган радіоізотопами. Упродовж місяця перед аналізом варто відмовитись від прийому медикаментів, які містять гормони щитоподібної залози (але за умови, якщо це не погіршить здоров’я). Тому необхідна консультація лікаря.
Особливості аналізу
Суть дослідження — визначення кількості трийодтироніну у крові. Для жінок, чоловіків та дітей норми різні. Невідповідність стандартним показникам свідчить про наявність захворювань. Відхилення гормону Т3 від норм проявляється як:
- дратівливість, нервовість та швидка втомлюваність;
- тремтіння пальців рук;
- порушення ритму серця;
- поява додаткових скорочень серця.
Найчастіше відхилення спричине:
- умертвінням частини клітин залози;
- уживанням надлишкової кількості тиреостатиків;
- операцією з видалення частини або всієї щитоподібної залози;
- лікуванням радіоактивним йодом;
- використанням препаратів, що містять йод.