Інфекційна діагностика методом ПЛР ― полімеразна ланцюгова реакція ― це сучасний високоточний спосіб діагностики, заснований на досягненнях молекулярної біології, який дозволяє встановити наявність збудників цілого спектру захворювань шляхом багаторазового подвоєння деяких ділянок ДНК під впливом ферментів у штучно створених умовах. У наш час тест широко використовується в гінекології. ПЛР призначають вагітним на ранніх термінах вагітності та жінкам у період планування зачаття.
Основні показання
Для діагностики інфекційних хвороб із метою своєчасного лікування часто застосовують комплексний спосіб дослідження ― ПЛР 12 інфекцій. Аналіз ПЛР 12 інфекцій рекомендується виконувати за таких підстав:
- незвичайні (занадто густі, рясні) виділення зі статевих шляхів;
- поява свербежу, печіння і різі в ділянці інтимних органів;
- через деякий час після незахищеного статевого контакту з випадковим партнером;
- з метою здійснення контролю за ефективністю лікування;
- перед оперативним лікуванням сечостатевих органів;
- для встановлення причини безпліддя або невиношування вагітності.
Як підготуватися до дослідження
Для того щоб правильно підготуватись до здачі матеріалу, треба дотримуватись кількох простих правил, установлених лікарями:
- не слід мати статеві стосунки за добу до здачі матеріалу;
- не можна вживати їжу та напої перед здачею крові для дослідження (здавати треба вранці натщесерце);
- при здачі сечі збирається перша ранкова порція в чистий стерильний контейнер.
Особливості аналізу
Процедура забору матеріалу проводиться в стерильних умовах із використанням спеціальних пристосувань. ПЛР-діагностика настільки чутлива, що виявляє навіть поодинокі бактерії та віруси, які можуть залишатися в крові після неправильно призначеного лікування або незапланованого переривання прийому ліків. Сучасні технології та нове обладнання клінік дають можливість максимально точно, швидко і професійно провести діагностику інфекцій, на яку витрачається не більше 4-6 годин. Укупі з розшифровкою весь процес займає не більше 1-2 днів.