Гематологічний аналіз крові (клінічний або загальний) — це процедура, яка дає змогу визначити вміст гемоглобіну, кількісний показник лейкоцитів, тромбоцитів та еритроцитів, кольоровий показник, ШОЕ. Використовують такий метод для виявлення анемії, різноманітних запальних та злоякісних процесів в організмі, глистових інвазій, він дозволяє оцінити стан судинних стінок. Це дослідження також широко використовують у діагностиці й терапії променевої хвороби.
Основні показання
Клінічний аналіз крові вважається однією з основних діагностичних процедур, необхідних для визначення загального стану пацієнта, складання розширеної клінічної картини. У більшості випадків показаннями до проведення слугують:
- підозри на анемію;
- ускладнена вагітність;
- планове терапевтичне обстеження;
- інфекційні захворювання;
- підготовка до хірургічного втручання;
- післяопераційний період;
- підозри на онкологічну пухлину;
- глистова інвазія;
- визначення захворювань крові;
- підозри на патології органів кровотвору;
- гельмінтози;
- підозри на хвороби серцево-судинної системи;
- наявність ниркових патологій;
- ураження кісткової системи;
- визначення вірусних захворювань.
Також такий аналіз призначається для уточнення ймовірного діагнозу. Він дозволяє визначити тип інфекції, яка може бути як вірусною, так і бактеріальною, адекватність імунної системи, ступінь ураження кровотворної системи.
Як підготуватися до дослідження
Дослідження проводиться вранці натщесерце. За кілька днів слід відмовитися від ліків, які впливають на згортання крові, смаженої та жирної їжі, утриматися від куріння та алкогольних напоїв, не рекомендується вживати чай та каву. Не рекомендується здавати матеріал за наявності в організмі вірусних інфекцій. Дотримання всіх рекомендацій необхідне для отримання максимально точних результатів.
Особливості аналізу
Кров береться з пальця, у деяких випадках з вени, залежно від мети. Процедура майже безболісна та займає не більше 30 хвилин. Розшифрування отриманих показників здійснюється кваліфікованим спеціалістом.