Аналіз на онкомаркери раку молочної залози ― це імунно-хімічне дослідження крові для виявлення специфічних білків. Виконується під час діагностики та терапії пухлинних утворень грудних залоз разом з іншими діагностичними процедурами: мамографією, УЗД, комп’ютерною томографією, магнітно-резонансною томографією. Сформувати точний діагноз і призначити відповідне лікування можна лише на підставі сукупності показників апаратної діагностики та розшифровки аналізу крові на онкомаркери.
Основні показання
Аналіз проводять жінкам для діагностування раку молочної залози та доброякісної мастопатії, без симптомів для жінок з негативною спадковістю. Для спостереження за перебігом діагностованої хвороби, виявлення рецидивів на ранніх стадіях, поширення
метастазів, для оцінки ефективності лікування.
Як підготуватися до дослідження
Спеціальної підготовки не потребує. Забір крові виконують уранці натщесерце. Можна вживати воду без газу. Не слід проходити аналіз після будь-яких діагностичних або фізіотерапевтичних процедур. Перед аналізом забороняється тепловий вплив та мануальне обстеження молочних залоз.
Особливості аналізу
Відомі два види онкомаркерів раку молочної залози: СА 15-3 та СА 27-29. Аналіз призначають не лише для того, щоб відрізнити рак молочної залози від доброякісного новоутворення, але й для спостереження за вже діагностованими патологіями, щоб оцінити ефективність обраної терапії, для виявлення метастазів. Білок СА 15-3 вважаєтьсяспецифічним, проте може визначатися також у випадках раку легенів, товстої кишки, підшлункової залози, печінки, яєчників, шийки матки та ендометрії. Са 27-29 вважається більш специфічним. Незначне підвищення концентрації онкомаркерів можливе у разі виникнення різних доброякісних та запальних захворювань, фізіологічних станах. Тому виявлення підвищеного рівня онкомаркерів ― не підстава для винесення діагнозу злоякісної пухлини, а привід для подальшого обстеження.