Маркери аутоімунних захворювань — це лабораторна діагностика для визначення хвороб, викликаних боротьбою імунних сил організму із власними антитілами, що виникли внаслідок проникнення вірусу і необхідності вироблення подібних клітин. Хвороби можуть вражати функціональні можливості, різні тканини, органи. Найчастіше від них страждає ендокринна система, в якій зосереджуються антитіла, але недуги можуть поширитися по всьому організму. При розвитку захворювань важливо спочатку визначити гормональний фон та схильність, яка часто визначається генетично.
Основні показання
Аналіз на маркери можуть призначити при підозрі на такі аутоімунні захворювання:
- системні (червоний вовчак, синдром Шегрена, синдром Бехчета, системні васкуліти);
- з ураженням суглобів (ревматоїдний артрит);
- хвороби ендокринної системи (цукровий діабет, аутоімунний тиреоїдит або тиреоїдит Хашимото, хвороба Грейвса);
- крові;
- нервової системи;
- печінки та шлунково-кишкового тракту;
- шкіри, нирок, серця, легенів.
Як підготуватися до дослідження
Для визначення недуги і постановки точного діагнозу призначається аналіз крові на наявність особливих клітин. Для дослідження необхідні матеріал, зібраний за особливими правилами, та підготовка пацієнта. Зазвичай використовується сироватка крові, процедура проводиться завжди натщесерце.
Особливості аналізу
Діагностика сучасної медицини дозволяє визначити наявність аутоімунних та імунних захворювань на основі діагностики крові людини. Маркери аутоімунних захворювань численні й різноманітні, але тільки вони можуть дати точну картину стану здоров'я й відповідно правильне лікування. Маркери аутоімунних захворювань без проблем і значних фінансових затрат здаються практично в будь-якій клініці. Не можна зволікати зі зверненням до спеціаліста.