Cервіс "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Аналіз на кортизол у Львові

Послуга Ціна
Кортизол 130 - 200 грн

Аналіз на кортизол — це процедура, що проводиться для оцінки функціонування надниркових залоз і гіпофіза. Зміна рівня кортизолу в крові може бути ознакою серйозних захворювань. Кортизол ― гормон, який секретується наднирниками та відомий як «гормон стресу». Відомо, що кортизол змушує підвищуватися кров’яний тиск та цукор у крові. Постійно високий артеріальний тиск збільшує ризик загострень та розвитку патологій серцево-судинної системи, низки інших хронічних захворювань.

Основні показання

Підвищений рівень кортизолу може вказувати на наявність досить серйозних хвороб:

  • аденома надниркових залоз або гіпофіза;
  • полікістоз яєчників;
  • гіпотиреоз;
  • швидкий набір зайвих кілограмів;
  • тривалий депресивний стан;
  • СНІД;
  • цироз печінки;
  • цукровий діабет.

Крім вищевказаних випадків, підвищення показників кортизолу спостерігається при прийомі деяких медикаментів (наприклад, атропін, пероральні контрацептиви, синтетичні глюкокортикоїди). При появі відповідних симптомів та виникненні підозр про те, що показник гормону підвищений, є сенс здати кров на аналіз. Стосовно зниженого рівня кортизолу, то найчастіше з ним пов’язані такі захворювання, як недостатність гіпофіза і кори надниркових залоз, гепатит, швидке зменшення маси тіла, яке переходить в анорексію, а також прийом деяких ліків.

Як підготуватися до дослідження

Щоб правильно здати аналіз на кортизол, варто пройти певну підготовку. Необхідно попередити лікаря про прийому будь-яких лікарських препаратів, відмовитися від куріння та занять спортом, намагатися не піддаватися стресовим ситуаціям за кілька діб по проведення дослідження. Кров натщесерце здається в ранкові години.

Особливості аналізу

Під час виношування дитини підвищений рівень гормону вважається нормою, однак у кожному триместрі його показники будуть абсолютно різні. Зазвичай у майбутніх мам цей показник збільшується приблизно в п'ять разів, у всіх інших випадках такі показники — ознака серйозних патологій.

13
7,0
8,4
Львів вул. Володимира Івасюка, 4 (офіс 1)
р.Личаківський
Приватна львівська клініка озонотерапії «Ніка і К» пропонує профілактику, діагностику та лікування более150 видів захворювань. Центр забезпечує можливість в комфортних умовах безболісно поліпшити самопочуття або отримати точну картину стану здоров'я. Індивідуальний похід до кожного пацієнта, зручний графік роботи дозволяє отримати консультацію чи лікування всім піклуються про власне здоров'я.
  • Кортизол 200
Працює з 10:00-20:00
Сб: 10:00-18:00
4,8
Львів вул. Кос-Анатольського, 4
р.Сихівський
Послуги, які надає медичний заклад Венера: діагностика і лікування безпліддя; ведення вагітності, підготовка до пологів; корекція гормональних порушень; профілактика венеричних захворювань; лікування ЗПСШ; терапія хвороб шкіри; діагностика вірусних хвороб; УЗД; лабораторні дослідження та ін.
  • Аналіз на кортизол 200
Працює з 09:00-17:00
Сб: 10:00-14:00