Печіння при сечовипусканні
- Причини печіння під час сечовипускання
- Діагностика захворювань, що провокують появу симптому
- Лікування та профілактика
Причини печіння під час сечовипускання
Симптом спостерігається при наступних захворюваннях:
- хламідіоз урогенітальний;
- гонорея;
- уретрит;
- кандидоз;
- трихомоніаз;
- мікоплазмоз;
- уреаплазмоз;
- цистит;
- простатит;
- рак простати;
- пухлини уретри;
- кольпіт;
- баланопостит;
- вульвіт;
- мочекам'яна хвороба.
Діагностика захворювань, які провокують появу симптому
Для того, щоб лікування було максимально ефективним, у кожному випадку необхідно з'ясувати причину, яка спровокувала появу симптому.
- Хламідіоз, гонорея, кандидоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз. Знаходяться у сфері компетенції венеролога та уролога. Вивчення клінічної картини перебігу хвороби, лабораторні та інструментальні дослідження дозволяють встановити діагноз та призначити індивідуальний курс лікування.
- Простатит, цистит, баланопостит, сечокам'яна хвороба. У цьому випадку варто записатися на прийом до уролога чи андролога. Лікар збере анамнез хвороби, проведе огляд, встановить діагноз та призначить відповідну терапію.
- Вульвіт, кольпіт. Діагностикою та лікуванням цих захворювань займається гінеколог. Підтвердження діагнозу ґрунтується на проведенні огляду та необхідних досліджень. Вибір методів лікування залежить від ступеня та тяжкості захворювання.
- Рак простати, пухлини уретри. Діагностикою новоутворень займаються онколог, уролог, андролог. Проведені дослідження дозволяють диференціювати діагноз та провести необхідне лікування.
Лікування та профілактика
Профілактика захворювань сечостатевої системи не складає особливих труднощів. Варто лише дотримуватися кількох простих правил:
- дотримуватись здорового способу життя;
- збалансувати раціон харчування;
- виконувати правила особистої гігієни;
- уникати переохолодження.
Тактика лікування залежить від причин, що спровокували появу симптомів. Тільки кваліфікований лікар після проведення лабораторних та інструментальних досліджень зможе поставити точний діагноз та розробити ефективний план лікування. Медикаментозна терапія буде спрямована на усунення основного захворювання.
При печінні під час сечовипускання категорично не рекомендується проводити самостійне лікування. Прийом ліків без призначення лікаря та використання народних методів лікування не лише посилить проблему, а й переведе захворювання на хронічну стадію. Тому при виявленні такого симптому необхідно одразу записатися на прийом до кваліфікованого фахівця.