Хондрома гортані - повільно зростаюче, доброякісне новоутворення, яке складається з хрящових клітин (переважно гіаліновий хрящ). Здебільшого пухлина поширюється на передню поверхню шиї. Під час пальпації утворення округлої форми рухливе, не спаяне з навколишніми тканинами. Симптоматика новоутворення залежить від місця розташування та величини пухлини.
У разі ураження пластинок перснеподібного хряща спостерігається звуження підскладкового простору, стискання ротоглотки, виникають розлади дихання і ковтання.
Хондроми щитоподібного хряща порушують голосоутворення (захриплість, втрата голосу) і, за великих розмірів, дихання.
Хондроми надгортанника порушують ковтання, що проявляється поперхуванням.
Як лікувати хондрому
У разі виявлення хондроми проводиться оперативне лікування. Вибір методу та обсягів оперативної тактики залежить від розмірів, локалізації новоутворення, а також взаємовідносин з навколишніми тканинами.
Яку діагностику проходити при хондромі
УВстановленням і диференціацією діагнозу займається лікар-отоларинголог, лікар-онколог. Діагностика хондроми включає в себе збір анамнезу, огляд і фізикальне обстеження пацієнта. Крім цього, обов'язковим буде проведення додаткових методів досліджень - загального та біохімічного аналізу крові, рентгенографії, магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії, біопсії та гістологічного дослідження.
Наслідки хондроми
У разі своєчасної діагностики прогноз сприятливий. У деяких випадках можливі рецидиви хвороби, при виникненні яких необхідно проводити повторне лікування. У разі виникнення симптомів захворювання необхідно відразу записатися на прийом до онколога. Своєчасна консультація кваліфікованого фахівця дасть змогу виявити пухлину на ранній стадії розвитку, запобігти переродженню новоутворення в хондросаркому гортані.