Зміна кольору нігтів
- Причини зміни кольору нігтів
- Діагностика
- Лікування патологій, при яких нігті змінюють колір
- Профілактика дисхромії нігтьових пластин
Причини зміни кольору нігтів
Причинами дисхромії в більшості випадків стають такі захворювання:- грибок нігтів;
- ендокринні розлади (цукровий діабет, гіпотиреоз і т.д.);
- хронічні патології легень та серцево-судинної системи, що виявляються гіпоксією тканин;
- гепатит;
- захворювання сечовидільної та статевої систем.
Іноді зміна відтінку нігтьової пластини обумовлена зовнішнім впливом. Наприклад, сильним ударом кінчика пальця, внаслідок якого він був травмований. У такому разі на нігті залишається гематома чорного або фіолетового кольору. Рогові пластини також можуть жовтіти внаслідок прийому деяких медикаментів (наприклад, антибіотиків). В окремих осіб Дисхромія виникає як вияв алергічної реакції. Крім того, нігті стають жовтими у курців зі стажем.
Діагностика
На первинний огляд бажано вирушити до дерматолога чи терапевта. У Залежно від результатів обстеження або одночасно буде призначено лікування, або знадобиться консультація більш тонкого фахівця. Прийом проходить у вигляді розмови з хворим, огляду його нігтів щодо видимих патологій. Лікар з'ясовує, як давно було помічено зміни.
Потім призначає наступні аналізи:
- бактеріологічний посів зразка нігтьової пластини;
- мікробіологічне дослідження матеріалу на наявність грибкової інфекції.
Додатково виписуються напрямки на аналізи крові та сечі, за результатами яких діагностується загальний стан організму та складається план лікування. При необхідності хворого спрямовують на додаткові консультації до кардіолога, пульмонолога, нефролога, ендокринолога.
Лікування патологій, при яких нігті змінюють колір
Терапія ґрунтується на першопричині, що викликала дисхромію. Якщо основний фактор. Поява симптому - грибок, лікування спрямоване на усунення інфекції. Пацієнту призначаються місцеві засоби протигрибкової дії (мазі, крему, гелі). Для посилення ефекту застосовують препарати у вигляді таблеток та капсул. Найчастіше консервативного лікування достатньо для усунення симптомів недуги. Якщо хвороба була запущена, іноді лікаря доводиться вдаватися до оперативного втручання: видаляти уражений ніготь. За кілька місяців на його місці з'являється новий.
Якщо у процесі обстеження було виявлено патології внутрішніх органів лікар призначає відповідне діагнозу лікування. Порушення ендокринної системи усуваються прийомом гормональних препаратів. При недугах серцево-судинної системи рекомендується помірне фізичне навантаження у комплексі з дієтою.
Профілактика дисхромії нігтьових пластин
Для попередження появи жовтизни та плям на нігтях потрібно виконувати прості рекомендації:
- щодня здійснювати піші прогулянки;
- відмовитися від куріння;
- акуратно виконувати обрізний манікюр, щоб не травмувати нігтьове ложе;
- регулярно відвідувати терапевта або дерматолога для профілактичного огляду.