Проблема з дисками хребта
- Причини проблем із дисками хребта
- Діагностичне обстеження при проблемах хребта
- Лікування при патологіях хребетних дисків
Причини проблем із дисками хребта
- Протрузія міжхребцевих дисків. Стан характеризується виходом диска межі хребця. У цьому області хребта формується своєрідна опуклість. Фіброзне кільце залишається непошкодженим.
- Міжхребцева грижа. Захворювання є ускладненням попередньої недуги. Якщо протрузію не лікувати, через час відбувається розрив фіброзного кільця і диск повністю випинається з хребця. Людина відчуває сильний біль, що стріляє, з'являється почуття оніміння в області попереку.
- Спондилолістез. Причини цієї патології – підвищене фізичне навантаження, вікові зміни тіла чи слабка структура хребта. Порушення часто виникає у підлітків через не повну сформованість кістяка, спортсменів.
- Остеохондроз. Хребетні диски підтримуються суглобовими хрящами. При запущеному остеохондрозі виникає запалення, що сприяє деформації хрящів. В результаті диски зміщуються відносно один одного, створюючи масу неприємних відчуттів під час руху.
Діагностичне обстеження при проблемах з дисками хребта
Обстеженням пацієнтів із проблемами хребта займається хірург-ортопед. Але спочатку можна звернутися до терапевта, який проведе огляд і за потреби направить до фахівця вузького профілю. Також при проблемах з хребетними дисками правильно записатиметься до вертебрологу. Діагностика у будь-якого лікаря відбувається приблизно за таким планом:
- розмова з пацієнтом для визначення анамнезу патології;
- огляд хворого, постановка первинного діагнозу;
- проведення МРТ, комп'ютерної томографії, рентгенографії;
- оцінка результатів діагностики.
Якщо неприємні відчуття викликані защемленням нерва, лікар перенаправить пацієнта до невропатолога.
Лікування при патологіях хребетних дисків
Для усунення больових відчуттів практично у всіх випадках призначається прийом болезаспокійливих засобів. Також рекомендується лікувальна гімнастика. За відсутності сильного запалення використовуються мануальна терапія, акупунктура. Зазвичай конс
ервативних методів терапії та регулярних консультацій лікаря достатньо, щоб зупинити прогресування хвороби та позбутися її симптомів. Якщо цього мало, щоб досягти потрібного ефекту (наприклад, при міжхребцевій грижі), використовуються хірургічні методики — дискектомія та ламінотомія.