Рентген м'яких тканин - інформативний широкодоступний метод променевої діагностики, заснований на минаючому крізь тіло пучку електромагнітних випромінювань, який генерує зображення на спеціальній матриці, створюючи проекцію досліджуваного органу. М'які тканини відображаються на знімку в сірому кольорі. Переваги даного діагностичного способу в його легкодоступності, оперативності, дешевизні, легкості виконання, високої інформативності, відсутності спеціальної підготовки, можливості читати і використовувати результати будь-якому фахівцеві, у тому числі вузького профілю.
Призначається дослідження терапевтом, хірургом, травматологом, ортопедом, ревматологом. Медичні показання: набряклість, хворобливі відчуття, припухлості, гематоми, порушення цілісності тканин, забої. Абсолютні протипоказання: наявність металевих трансплантатів в досліджуваній області. Відносні протипоказання: вагітність, лактація, гострі невідкладні стани (інфаркти, інсульти, психічні розлади, кровотечі, пневмоторакс відкритий).
За допомогою рентгена м'яких тканин можна виявити: специфічні і неспецифічні ураження судин і суглобів, запалення підшкірно-жирового шару, м'язові або / і сухожильні розриви, атерому, кісту, ліпому, папиллому, вроджені аномалії, новоутворення злоякісні чи доброякісні, наявність у тканинах паразитів.
Перед процедурою пацієнт знімає з себе всі металеві прикраси і предмети. Для захисту від опромінення на нього надягають фартух зі свинцевими пластинами. Під час сканування хворий не повинен ворушитися, інакше вийде зображення низької якості. При необхідності знімки робляться в кількох проекціях. Це займає мінімум часу (до 5 хвилин). Лікар-діагност описує зображення після його прояви (30-40 хвилин). Якщо картина ясна, то ставиться точний діагноз.