Рентгенографія стопи - популярний радіографічний метод діагностики нижніх кінцівок з використанням іонізуючого випромінювання. Він використовується фахівцями з хірургії, травматології, ортопедії для того, щоб оцінити стан, структуру і особливості функціонування кістково-суглобової системи стопи і вчасно діагностувати хірургічну або ортопедичну патологію. За допомогою якісно виконаного рентгена стопи можна уточнити діагноз, визначити необхідні методи терапевтичного впливу, проводити моніторинг лікування в динаміці. Рентгенографію виконують після призначення лікаря, саме він визначає тип проекції, в якій буде проводитися знімок (бічна, передньозадня, коса, тильно-підошовна, рентген з навантаженням).
Проводити рентген стопи слід після отримання сильних травм нижніх кінцівок (вивихів, підвивихи, переломів, забитих місць). Вона дає можливість виявити розриви зв'язок, пошкодження ахіллового сухожилля, тріщини в кістках. Саме рентген залишається основним методом підтвердження поздовжньої і поперечної плоскостопості, артриту і артрозу, синовіїтів, подагри, дегенеративних змін у кістково-суглобових тканинах. При підозрі на розвиток остеофітів (обмежених кісткових наростів) або неврит Мортона також потрібно робити рентгенівський знімок.
Дане дослідження не вимагає від пацієнта ніякої підготовки. У момент роботи рентгенівського апарата на нозі не повинно бути взуття, одягу, металевих прикрас. Обмеженням до проведення процедури є вагітність і психіатричні розлади (шизофренія).