Рентгенографія легень застосовують для діагностики різних хвороб, травматичних і патологічних пошкоджень. Рентген дозволяє здійснювати контроль за розвитком патологічних процесів, своєчасно діагностувати латентні (приховані), уповільнені захворювання. Рентген легенів - це проекційне дослідження органу за допомогою рентгенівських променів, або іонізуючого випромінювання. У результаті обстеження фахівці отримують зображення органу, виконане на спеціальних носіях. До основних методик відносяться безпосередньо рентгенографія, а також рентгеноскопія і звична всім профілактична флюорографія.
Дана діагностика необхідна при підозрі на хвороби інфекційного характеру (туберкульоз, пневмонія), злоякісні новоутворення, саркоїдоз, для визначення пневмотораксу (механічного пошкодження тканин легенів), гідротораксу (наявності рідини в легеневих шляхах). Рентген легенів використовується при спостереженнях за перебігом хронічних патологій в легенях (силікоз, червоний вовчак), атипової пневмонії. Показаннями є будь-які дисфункції легень - тривалий кашель або гіпертермія, утворення великої кількості мокротиння, наявність в ньому кров'яних згустків, задишка, поява болю в грудній клітці.
Особливої підготовки немає, процес займає лічені хвилини. Єдина вимога - попередня консультація пульмонолога, який порекомендує необхідну проекцію виконання знімка. Зазвичай застосовують передню або задню проекцію, хоча при підозрі на гідроторакс знадобиться знімок, виконаний в положенні лежачи на боці.