Рентгенографія шийного відділу хребта - один з консервативних, але досить інформативних методів діагностики недуг, травм, пов'язаних з шийним відділом хребетного стовпа. Така проста й дешева безболісна методика дозволяє вчасно виявити більшість деформацій на цій ділянці і запобігти пов'язаним з цим проблемам. У зв'язку з мінімальною дозою опромінення, одержуваної під час обстеження, процедура проводиться тільки за призначенням лікаря. Іноді такий рентген проводять через ротову порожнину. У результаті фахівці отримують знімок задній частині шиї, що включає 7 хребців шийного відділу і 1 (перший) - грудного, а також міжхребцевий дисковий простір. Зображення дозволяє побачити тріщини і зміщення суглобів, пухлини та інші патології.
Рентгенографію шийного відділу хребта слід проводити при скаргах пацієнта на сильні головні болі, запаморочення і брижі в очах при різких нахилах, поворотах голови, порушення ходи, больовий синдром в шиї, плечах, оніміння верхніх кінцівок. Приводом для такого дослідження є: зміщення хребців, наявність міжхребцевих гриж, підозра на новоутворення чи компресійний перелом, вроджені аномалії (кривошия, сакралізація), викривлення та інфекційні хвороби хребта (наприклад, туберкульоз), подразнення шийних дисків. Крім того, рентген необхідний перед операцією, щоб знімок міг служити точкою контролю для наступних втручань.
Процедура не потребує додаткової підготовці. Фахівець, що виконує знімок, проінструктує пацієнта про необхідність в момент опромінення зняти всі металеві аксесуари. Не рекомендується проводити діагностику вагітним жінкам, а також особам, які не можуть деякий відрізок часу бути нерухомими.