Рентген ребер - інформативна методика діагностування, заснована на поглинанні тканинами організму рентгенівських променів. Обстеження призначається терапевтом, травматологом, хірургом, пульмонологом, ортопедом.
Дослідження проводиться в наступних випадках: при скаргах пацієнта на болі за грудиною, набряку даної ділянки, підозрі на перелом кісток, онкологічний процес, при розтягуванні, розривах м'язів і зв'язок в області грудини, ударах, відкритих або закритих травмах грудної клітки, вроджених аномаліях кістково-м'язового апарату, для контролю лікування.
Так само показаннями до проведення рентгена ребер є запальні процеси в легенях та бронхах, бронхіальна астма, утруднене дихання, кашель з виділеннями крові, слизу, туберкульоз.
Діагностика може виявити будь-яку травму, інфекційний або онкологічний процес, аномалії розвитку кісток. Абсолютних протипоказань до обстеження не існує. За життєвими показаннями його проводять у вагітних жінок, у дітей до 1 року, у хворих з важкими психічними відхиленнями, у хворих з гострим інфарктом міокарда, гострим інсультом.
Пацієнту не потрібно готуватися до цієї діагностиці. Він повинен роздягнутися до пояса, зняти всі металеві прикраси та предмети з тіла. Процедура проводиться в положенні хворого стоячи, він тулиться грудною кліткою до рентгенологічного аппарату, на прохання лікаря затримує дихання. Знімок робиться в прямій і бічній проекції. При необхідності лікар може призначити повторний рентген-контроль. Дослідження триває близько 10 хвилин. Рентгенолог описує отримані зображення, віддає висновок клієнту.