Шум у вухах
Шум у вухах не з'являється без причини, тому його не можна ігнорувати. У в більшості випадків подібний симптом сигналізує про порушення, що потребують термінового медичного втручання. Постійний гул у голові відволікає, заважає зосередитися та викликає дратівливість. Ще гірше те, що може бути симптомом серйозного захворювання. Найчастіше шумом у вухах супроводжуються наступні недуги.
- Причини появи шуму у вухах
- Діагностичне обстеження при дзвоні у вухах
- Лікування патологій, що призводять до шуму у вухах
Причини появи шуму у вухах
- Хвороба Меньєра. Патологія виникає внаслідок скупчення рідини у вушній порожнині, що нерідко стає причиною глухоти. Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою можна втратити слух назавжди.
- Пухлинні утворення слухового нерва або барабанної перетинки. У багатьох випадках новоутворення виявляється доброякісним і несе загрози життю. Однак у частини людей виявляють злоякісні пухлини, які важко піддаються лікуванню. Погіршує ситуацію надто пізнє звернення до лікаря.
- Сірчана пробка. Патологія часто виникає у дітей через низький рівень гігієни. Але часто сірчані пробки виникають і у людей похилого віку, що пояснюється занадто щільною консистенцією сірки.
- Гіпертонія. Шум у вухах – одна з головних ознак підвищеного тиску. У цьому випадку симптом поєднується з головним болем та періодичним потемнінням в очах.
- Гепатит. Поразка печінки спричиняє загальну слабкість, яку можна пояснити сильною інтоксикацією організму. Внаслідок цього людина відчуває постійний дзвін у вухах.
- Атеросклероз. Забруднення артерій холестерином перешкоджає нормальному току крові, що стає причиною багатьох серцево-судинних захворювань Атеросклероз нерідко супроводжується гіпертонією, яка, як уже згадувалося, проявляється шумом у голові.
Також дзвін у вухах іноді виникає внаслідок прийому лікарських препаратів - Антибіотиків та медикаментів, що збуджують ЦНС. Появі шуму у вухах також сприяє прийом протизапальних препаратів нестероїдного дії.
Діагностичне обстеження при дзвоні у вухах
При появі шуму в голові найкраще записатися до отоларинголога. Він спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань вуха, горла та носа, тому легко зможе встановити причину симптомів. Прийом починається з бесіди та уточнення скарг. Потім проводиться тональна порогова. аудіометрія. Якщо є підозра на наявність патологій серцево-судинної системи, лікар випише направлення до УЗ-фахівця. Крім того, будуть потрібні результати КТ та МРТ. Пацієнтам, які страждають ішемією, виробляється доплерографія судин головного мозку. Якщо незадовго до появи симптому було отримано травму голови, необхідно провести рентгенографію.
Провести обстеження може також лікар-терапевт. Як фахівець широкого профілю він поставить діагноз, якщо ні можливості отримати консультацію отоларинголога Для визначення етіології захворювання будуть потрібні результати аналізу крові, а також усіх перерахованих вище досліджень.
Лікування патологій, що призводять до шуму у вухах
Спосіб Лікування вибирається залежно від поставленого діагнозу. При відповідних показаннях лікар призначає медикаментозну терапію, спрямовану усунення симптомів. Використовуються протизапальні та антигістамінні препарати. При підвищеному тиску хворому прописуються судинозвужувальні краплі та таблетки. Різні новоутворення, зокрема екзостози, видаляються хірургічним шляхом. Зазвичай вже через 2-3 дні після процедури шум зникає, і пацієнт йде на виправлення.