Аритмія
Причини появи аритмії
До основних причин появи аритмії належать такі.
- Ендокринні розлади.
- Серцева недостатність.
- Розлад водно-сольового обміну. Виникає при відхиленнях у концентрації у крові низки електролітів — натрію, калію, магнію, кальцію.
- Інтоксикація організму внаслідок прийому лікарських засобів, вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління.
- Вроджені та набуті серцеві аномалії.
- Розлад кислотно-лужного балансу при порушеннях рівня вмісту кисню та вуглекислого газу в крові.
- Атеросклеротична ураження судин із звуженням їх просвіту
У здорових людей поява нетривалої аритмії можлива при надмірній перевтомі, простудних захворюваннях, на тлі вживання алкогольних напоїв. Щоб розібратися в причинах появи аритмії та запобігти розвитку серйозних наслідків для здоров'я, необхідно відвідати лікаря-терапевта або кардіолога.
Діагностика аритмії
Обстеження пацієнта при підозрі на аритмію передбачає проведення таких заходів:
- збір анамнезу — звертається увага на скарги пацієнта на прискорене серцебиття, задишку, непритомність, швидку стомлюваність, запаморочення;
- фізикальний огляд пацієнта;
- ЕКГ та добове моніторування ЕКГ по Холтеру;
- функціональні тести та навантажувальні проби;
- ЕхоКГ;
- коронарографія;
- фармакологічні проби.
Для встановлення природи аритмії у певних випадках потрібна організація консультацій невропатолога та психотерапевта .
Перша допомога при аритмії
Прояви аритмії у здорових людей усуваються легко. Для цього іноді достатньо виключити будь-які фізичні навантаження та стресові ситуації, подихати свіжим повітрям, прийняти заспокійливий засіб.
Якщо ж симптом супроводжується болем у грудях, задишкою, погіршенням загального самопочуття, слід негайно звернутися за допомогою до медичного закладу. Будь-яке самолікування в таких ситуаціях є небезпечним для життя.
Лікування при аритміях
Усунення патологій, що викликали аритмію, повинно проводитися амбулаторно або в умовах стаціонару під контролем профільного фахівця. За результатами діагностики лікарем, що курує, призначається лікар-кардіолог, терапевт, ендокринолог або невропатолог.
Для кожного хворого розробляється індивідуальний лікувальний курс. Найчастіше для лікування від недуги, що провокує появу аритмії, використовуються фармпрепарати: блокатори кальцієвих, натрієвих, калієвих каналів, β-блокатори, серцеві глікозиди. радіочастотної абляції провідних шляхів серця.