Рентген скроневої кістки - діагностичний метод, заснований на радіаційному випромінюванні, і поглинанні тканинами організму радіохвиль. У зв'язку з невисокою роздільною здатністю і складної анатомічної структурою черепної коробки, методика поступово заміщається комп'ютерною томографією або магнітним резонансом. Проте до цих пір в медицині дана діагностика використовується найбільш широко. Сучасні рентгенологічні апарати дозволяють отримувати якісне зображення. Плюси рентгенографії, в порівнянні з іншими способами - оперативність і невисока вартість.
Призначають процедуру лікар-невролог, невропатолог, нейрохірург, травматолог. Медичні показання: переломи, удари черепної коробки, головні болі, запаморочення, розлад координації рухів, втрата свідомості. Відносними протипоказаннями є: період вагітності і лактації, загальний важкий стан хворого, захворювання в гострій фазі (інсульт, інфаркт, психічні порушення).
За допомогою методики досліджуються трабекули сосцевидних відростків, кісткові стінки слухового проходу (зовнішнього та внутрішнього), дах антрума, дах барабанної перетинки, сигмовидної синус, верхівка піраміди, переддень, півкруглі канали. Обстеження може виявити онкологічний процес (пухлина гіпофіза), запалення середнього вуха, вроджені аномалії розвитку, ендокринні порушення.
Готуватися до діагностики спеціально немає необхідності. Пацієнту потрібно зняти з області голови та шиї всі прикраси, особливо металеві. Процедура проводиться в горизонтальному нерухомому положенні хворого. Невірне положення голови або будь-який рух знижує якість знімків. Необхідна кількість сканувань в різних проекціях від 3 до 10, залежно від цілей. Можливе використання контрастної речовини для отримання більш чіткого знімка.