Відновлення коронкової частини зуба — це комплекс заходів, спрямованих на відновлення видимої частини різця або моляра.
Причини руйнування дентинової коронки — несвоєчасне звернення до стоматолога при первинній появі карієсу, вторинний карієс у разі неправильно проведеного лікування, природна властивість емалі до швидкого стирання, механічні ушкодження (відколи, тріщини, що виникають унаслідок вживання занадто твердої їжі), нестача кальцію.
Відновлюється зруйнована коронка такими способами:
- реставрація за допомогою вкладки;
- пряма реставрація за допомогою нанокомпозитного матеріалу;
- реставрація керамічними вінірами;
- встановлення кульшових штифтових вкладок;
- застосування анкерних штифтів.
Підготовчі процедури
Лікар проводить попередній огляд ротової порожнини.
Відновлення коронкової частини зуба
За умови діагностування незначних руйнувань проводиться санація. За допомогою бормашини очищаються каріозні ділянки, формується нова тканина пошарово за допомогою накладення фотополімерних матеріалів. Потім коректується форма різця чи моляра відповідно до анатомічних особливостей зубного ряду. На завершальному етапі здійснюється шліфування та полірування. Завдяки цьому вдається домогтися бажаного відтінку та естетичного ефекту.
Найбезпечніший метод — нарощування тканин зуба з використанням композитних матеріалів.
При сильному пошкодженні коронкової частини зуба застосовується вкручування штифта з подальшим накладанням фотополімерних матеріалів.
У складних випадках штифт із нарощеним матеріалом може вкриватися штучною керамічною коронкою, виготовленою в технічній лабораторії після проведення замірів.
Після лікування не слід вживати їжу і напої, що фарбують (чай, кава). Протягом кількох днів кусання твердої їжі відновленим зубом може супроводжуватися больовими відчуттями, які з часом зникнуть.
Показання та протипоказання
При видимих дефектах зубного ряду, появи сильних больових відчуттів під час прийому їжі треба негайно записатися на консультацію до стоматолога.
Основне протипоказання — неможливість реставрації зуба, імовірне погіршення функції сусідніх молярів та їх естетики.
Наслідки
Реставрація коронки, як правило, ніяких ускладнень не викликає.