Вініри — це тонкі фарфорові або композитні пластинки, які фіксуються на зовнішню поверхню зубів з метою корекції порушення форми.
Виправлення прикусу вінірами — ефективний спосіб швидко повернути естетичність посмішки на довгий час, а також усунути порушення цілісності зубощелепного апарата.
Підготовчі процедури
Лікар проводить препарування зубів, знімає з них зліпок, за яким у спеціальній лабораторії буде створена необхідна конструкція.
Вініри на зуби
Спочатку пацієнтові встановлюється тимчасовий протез, з яким він ходить, поки вінір не буде готовий. Після цього стоматолог переходить безпосередньо до фіксації вінірів на зубах пацієнта.
Після протезування слід виконувати такі заходи:
- використовувати спеціальні зубні щітки та пасти;
- дотримуватися правил особистої гігієни та гігієни ротової порожнини;
- уникати висококислотної їжі та серйозних навантажень на зуби;
- періодично проходити огляди у стоматолога.
Показання та протипоказання
Показання для проведення цієї процедури такі:
- викривлення форми;
- тріщини, відколи;
- проміжки і щілини;
- клиновидний дефект;
- різний розмір передніх зубів;
- аномалія прикусу;
- патологія тканин пародонту;
- потемніння і жовтизна зубної емалі.
Процедура протипоказана при наявності карієсу і захворювань пародонту. Також її не рекомендується проводити при слабких зубах, наявності аномалій прикусу і бруксизмі.
Наслідки
Після установки протезів залишається ймовірність того, що вони можуть травмувати м’які тканини ясен своїми краями. Якщо при цьому пацієнт не дотримується гігієни ротової порожнини, в організм може проникнути інфекція, що призведе до розвитку ясенних захворювань. Зубні вініри вважаються надійним варіантом для корекції форми, кольору зубів, а також їхнього захисту.