Пульпіт — це спричинене стафілококами та стрептококами запалення пульпи зуба. Головний симптом — сильний зубний біль у стані спокою, що посилюється в результаті впливу холодних або гарячих страв та напоїв. Відчуття дискомфорту підсилюється у нічний час. На пульпіт дорослі хворіють частіше, діти — рідше.
Симптоми:
- спочатку слабкий ниючий, потім різкий, сильний біль;
- головний біль;
- нетривалі перерви між нападами зубного болю;
- неприємний запах із ротової порожнини, часто гнильний;
- руйнування зубної оболонки;
- гіпертрофований фіброзний поліп;
- жовтий або сірий наліт на зубах.
Як лікувати
При консервативному методі лікування застосовують антисептики, антибіотики, протеолітичні ферменти. Використання сильнодіючих засобів, ефіру та спирту не практикується. Завдання терапії — зберегти життєздатність пульпи. Процедура аналогічна лікуванню карієсу.
Хірургічний метод передбачає видалення пульпи та пломбування зубного каналу. При девітальному способі усунення пульпи умертвляють. Вітальний різновид оперативного втручання цього не передбачає, тому пацієнту вводять місцеве або загальне знеболення.
Яку діагностику проходити
Стоматолог вислуховує скарги пацієнта та здійснює огляд ротової порожнини, використовуючи спеціальні інструменти. Підтвердження наявності пульпіту — каріозна порожнина із відносно м’яким дентином та больові відчуття в результаті впливу низьких або високих температур. Дискомфорт при простукуванні виникає лише у місці контакту каріозної порожнини та пульпи. Щоб уточнити глибину, характер та інші особливості пульпіту, використовуються показники електроодонтодіагностики та рентгенографії.
Наслідки
У випадку відсутності професійного лікування, пульпіт спричиняє:
- періодонтит, інколи гнійного характеру;
- флюс;
- флегмони;
- абсцес;
- летальний випадок.