Фторування ― це сучасна безболісна методика лікування деструкції емалі, що передбачає насичення йонами фтору, призначають дітям і дорослим. Фтор перешкоджає появі на зубній поверхні мікроорганізмів, що виробляють кислоту та руйнують зуби.
Підготовчі процедури
Попередньо потрібно провести санацію та професійне чищення. Варто виявити схильність до алергії.
Фторування
Може бути простим і глибоким. Просте фторування зубів виконують двома способами:
- застосовують індивідуальну «ложку» (воскові зліпки зубів, які заповнюють фторовмісним препаратом, накладають на зуби на 5-15 хвилин. Повторюють процедуру 10-15 разів);
- використовують фторовмісні розчини й лаки (наносяться спеціальним пензликом. Проводиться така процедура 3-4 рази).
Просте фторування не передбачає відкладень високодисперсного фтористого кальцію в глибинах пір емалі зубів, які руйнуються.
Глибоке фторування застосовується для більш ґрунтовної фіксації фтору в зубних тканинах. Зуби осушуються теплим повітрям, а тампоном наноситься емаль-запечатувальний препарат на 1-2 хвилини. Зуби потім знову просушують і ретельно тушують тампоном, змоченим у розчині гідроокису купрум-кальцію. Ця маніпуляція дає можливість препарату проникнути в пори емалі. Цей комплекс дій дозволяє досягти більш високої концентрації йонів фтору, що приблизно в 10 разів більше, ніж при звичайному фторуванні. Не вимиває кальцій із зубних тканин і не руйнує мінеральну структуру. Рекомендується до проведення раз на рік.
Показання та протипоказання
Показання:
- витонченість емалі;
- профілактика при розвитку карієсу на стадії білої плями;
- гіперстезія;
- згубні наслідки хімічного відбілювання;
- терапія маргінального періодонтиту.
Протипоказання до процедури:
- індивідуальна непереносимість або алергія на складові препаратів;
- епідемічний флюороз, викликаний тривалим вживанням води або їжі з великим вмістом фтору.
Наслідки
Найчастіше не виникає ускладнень, зрідка може бути алергія на компоненти препарату. Попадання розчину на слизові оболонки ясен, язика чи щік може призвести до почервоніння, больових відчуттів, набряку.