Відновлення зуба — це техніка з реконструкції зруйнованої частини зуба з метою відновлення притаманних йому функцій (жувальної та естетичної).
Виникнення дефектів посмішки може бути спровоковано спадковими (неправильний напрямок росту, аномальна форма або розріз) і зовнішніми чинниками (виникнення сколів, тріщин унаслідок кусання чи тертя).
Реставрація передніх зубів — досить складна і трудомістка процедура, що вимагає професійних знань і вмінь.
Існують такі види реконструкції зубного ряду:
- установка коронок;
- пломбування;
- протезування за допомогою вкладок;
- мікропротезування вінірами.
Підготовчі процедури
Передбачає ретельний огляд ротової порожнини і проведення рентгенологічного обстеження сильно зруйнованих зубів.
Відновлення зуба
Прямий метод реставрації проводиться таким чином: на зруйнований різець пошарово наноситься пломбувальний матеріал, що відрізняється гарними естетичними характеристиками і високою міцністю. Після затвердіння матеріалу проводиться його полірування і шліфування. При реставрації різців можуть застосовуватися як композитні матеріали, так і штифти, коронки.
Якщо площа руйнування охоплює менше 40%, застосовуються композитні пломбувальні матеріали, якщо ж більше — домогтися бажаного ефекту не вдасться. Тоді лікар може запропонувати альтернативні варіанти вирішення проблеми.
Протягом двох годин після маніпуляції не слід вживати напої та їжу. Рекомендується знизити навантаження на відреставровані різці (розрізати тверду їжу), позбутися звички гризти насіння, горіхи.
Показання та протипоказання
Основні показання до проведення процедури:
- відкол;
- утворення карієсу під старою пломбою;
- руйнування зуба;
- виникнення великих каріозних ділянок.
Єдине протипоказання до проведення такого лікування — неможливість проведення терапії через погіршення функцій сусідніх зубів та їх естетики.
Наслідки
За умови правильно проведеного лікування негативні наслідки не спостерігаються. У разі недобросовісної реставрації зуб може піддатися подальшому руйнуванню.