Покриття зубів фторлаком ― це лікувально-профілактична процедура покриття поверхонь зубів препаратом «Фторлак», який володіє антимікробною дією, зміцнює зубну емаль, робить її менш чутливою, продовжує термін служби пломби.
Підготовчі процедури
Перед процедурою зубну емаль підготовляють, видаляючи м'які та тверді відкладення з її поверхні.
Покриття зубів фторлаком
Медичний стоматологічний препарат «Фторлак» ― лікарський засіб для лікування та профілактики карієсу зубів. Призначений тільки для місцевого використання (нанесення на поверхню зубів). Це темно-бура в'язка рідина зі специфічним хвойним запахом.
Зубну поверхню ретельно висушують до повного усунення слини, після цього наносять розчин, використовуючи ватяну кульку чи спеціальний пензлик.
У першу чергу покривають фторлаком нижню щелепу, щоб не дати накопичитися слині. Далі проводять обробку верхнього ланцюжка зубів. Процес покриття фторлаком вимагає навиків і спеціальної підготовки, проводити його повинен досвідчений стоматолог, бо потрапляння розчину на слизову оболонку може призвести до негативних наслідків.
Коли обробка розчином закінчена, пацієнт повинен тримати рот відкритим ще протягом 5-7 хвилин до повного висихання лаку. Після проведення цієї процедури не рекомендується чистити зуби протягом доби, також слід уникати вживання твердої їжі.
Щоб досягти довгострокового ефекту, процедуру слід проводити 3-4 рази. Між процедурами слід робити перерви у 2-4 дні, у цей час плівка препарату буде насичувати зуби йонами фтору, а це, у свою чергу, забезпечить надійний захист зубів протягом тривалого часу (зазвичай вистачає на 6 місяців).
Показання та протипоказання
Показано за таких умов:
- для профілактики карієсу у дітей від 6 років;
- при підвищеній проникності зубної емалі;
- за наявності клиновидного дефекту, травматичних уражень;
- після обробки зуба під штучні коронки.
До протипоказань належать:
- непереносимість компонентів фторлаку;
- гіперчутливість до запахів і смаків;
- епідемічний флюороз.
Наслідки
Найчастіше не викликає ускладнень, зрідка може виникнути алергія на компоненти препарату. Потрапляння розчину на слизові оболонки ясен, язика, щік може призвести до почервоніння, больових відчуттів, набряку.