Голкорефлексотерапія (акупунктура) — це процедура, яка ґрунтується на введенні спеціальних тонких голочок у біологічно активні точки тіла. Маніпуляція найбільш ефективна в комплексі з іншими способами лікування.
Підготовчі процедури
Акупунктурою займається вертеброневролог, рефлексотерапевт чи мануальний терапевт. Під час консультації лікар вивчає історію пацієнта, виявляє супутні захворювання, проводить спеціальні тести на рефлекси, додаткові методи обстеження. За необхідності паралельно призначає медикаментозне лікування, дієту, зміну способу життя. Шкірні покриви у пацієнта повинні бути чистими.
Голковколювання
Спочатку лікар визначає точки на тілі та час дії. Це залежить від патології, віку пацієнта, супутніх хвороб і загального стану здоров’я. Найбільше число акупунктурних точок розташовано на долонях, ступнях, вушних раковинах. Голки можуть ставитися практично всюди. Стандартні голки виготовлені зі сталі з додаванням срібла, золота чи платини. Лікар обертальним рухом укручує їх у потрібному місці. Тут з’являється місцева реакція: почервоніння, легка набряклість, підвищена температура.
Така процедура абсолютно безболісна. Уже на перших хвилинах приходить розслаблення і спокій, оскільки голковколювання сприяє виробленню ендорфіну (гормону щастя). Уже після першого сеансу пацієнт може відчути значне покращення. У середньому необхідно 10-15 прийомів по 30-60 хвилин кожен.
Показання та протипоказання
Проблеми, які вирішує голкорефлексотерапія самостійно чи в комплексі з іншими методами:
- початкові стадії сколіозу (особливо у дітей);
- остеохондроз, радикуліт;
- міжхребцева грижа;
- нетримання сечі;
- неврастенія, страхи та панічні атаки;
- заїкання, нервовий тик;
- порушення сну, головні болі;
- вегетосудинна дистонія;
- дегенеративні процеси опорно-рухового апарату;
- ожиріння, розлад обміну речовин;
- залежності (наркотична, алкогольна, тютюнова);
- бронхіальна астма;
- захворювання травного тракту;
- неврологічні порушення, оніміння кінцівок;
- низький імунітет, хронічна втома;
- проблеми в сексуальному житті, імпотенція.
Протипоказання до застосування такого способу лікування:
- гострі інфекції;
- злоякісні пухлини;
- шкірні запалення або алергії;
- стан наркотичного чи алкогольного сп’яніння.
Наслідки
Акупунктура практично не має ускладнень і побічних ефектів. Вона не тільки позитивно впливає на хворий орган, але й покращує загальне самопочуття.